Krzysztof Zanussi odwiedzi Przasnysz

12 kwietnia w Przasnyszu zagości Krzysztof Zanussi – polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się 12 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Poprzedzi je projekcja filmu w reżyserii Zanussiego pt. Liczba doskonała. W spotkaniu wezmą udział:

  • Barbara Gruszka-Zych – poetka, dziennikarka, autorka książki „Życie codzienne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”
  • Józef Edward Kołodziej – poeta, autor książki „O Tobie, o mnie o nich”
  • Jerzy Frąckiewicz – wokalista, założyciel zespołu „Zwrot przez Twarz”

Wydarzenie rozpocznie się godzinie 17.00, spotkanie autorskie o 18.30.

Krzysztof Zanussi (ur. 17 czerwca 1939 w Warszawie – polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, którego twórczość związana jest głównie z dwoma nurtami polskiego filmu: kinem Młodej Kultury oraz kinem moralnego niepokoju. Komandor Orderu Odrodzenia Polski, od 1992 profesor sztuk filmowych.

Renomę zdobył takimi filmami, jak Struktura kryształu (1969), Iluminacja (1972), Barwy ochronne (1976), Spirala (1978), Constans (1980) i Imperatyw (1982). Realizował filmy nie tylko w Polsce, ale również w Republice Federalnej Niemiec, we Włoszech oraz w Rosji. Był także producentem między innymi Weisera (2000) Wojciecha Marczewskiego, Pręg (2003) Magdaleny Piekorz i Pokotu (2016) Agnieszki Holland. Laureat Złotego Lwa w Wenecji za film Rok spokojnego słońca (1984), dwukrotny laureat Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za Barwy ochronne oraz Życie jako śmiertelną chorobę przenoszoną drogą płciową (2000).

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
21 dni temu

Jaki jest koszt wizyty reżysera dla podatników?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
21 dni temu
Reply to  Konowal

Tego się przed wyborami nie dowiemy. Raczej dużo. Trzeba było uruchomić znanych Przasnyszakow ( m. in. Arka Smoleńskiego i innych) aby pokazać, że pozostawienie dyrektorki to był dobry pomysł. A koszty? Już tyle zostało wydane na różne imprezki i koncerciki, że ten jeden więcej nie zrobi wielkiej różnicy. Chyba.

Szymon
Szymon
20 dni temu
Reply to  Konowal

Księdza lepiej zaprosić 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Szymon

I Semafora 🤣