Krasne. Konkursowe skrzaty pomogły bezdomnym zwierzętom

Podstawówka w Krasnem rozstrzygnęła Rodzinny Konkurs Plastyczny – „Skrzat z moich marzeń”. Pieniądze ze sprzedaży prac zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia Nasze Cztery Łapy w Makowie Mazowieckim.

 

Świetlica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem zorganizowała Rodzinny Konkurs Plastyczny – „Skrzat z moich marzeń”, który był adresowany do uczniów klas I – III.

– Jak udało się ustalić badaczom, ojczyzną skrzatów jest Skandynawia. To stamtąd wyruszyły w świat i… przywędrowały aż do naszej szkoły, na specjalne zaproszenie, by wziąć udział w konkursie, który właśnie rozstrzygnęliśmy. Przedmiot oceny konkursowej stanowiły przestrzenne prace plastyczne, wykonane dowolną techniką, z dowolnie wybranych materiałów  – informuje szkoła.

Prace konkursowe ocenił dyrektor Wojciech Gołębiewski i Katarzyna Magnuszewska.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Bartosz Jeż kl. III
  • II miejsce – Maja Krzyżewska kl. I; Karol Rzepiński kl. III
  • III miejsce – Tymon Łęgowski kl. II

Wyróżnienia: Mikołaj Gołota kl. I, Jakub Grabowski kl. III, Alan Szwejkowski kl. III, Lena Kwiecińska kl. III, Szymon Kornatowski kl. I, Nikola Fronczak kl. II.

Wybrano także zwycięskie imię dla skrzata: „Dobrosłów” – Zofia Rychter kl. II

Skrzaty znalazły swoich nowych właścicieli podczas „Krasnego Jarmarku Świątecznego”

– Dzięki waszej wrażliwości artystycznej i wrażliwości waszych serc, podczas „Krasnego Jarmarku Świątecznego” odbył się kiermasz dobroczynny. Środki, w kwocie 800 złotych, uzyskane ze sprzedaży przepięknych prac – skrzatów konkursowych, przekazaliśmy na potrzeby Przytuliska, mającego pod opieką bezpańskie zwierzęta. Przytulisko to prowadzone jest przez Stowarzyszenie Nasze Cztery Łapy w Makowie Mazowieckim – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments