Koperta, która może uratować życie – ruszyła akcja Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu

W ramach projektu finansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego, Miasto Przasnysz wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przystąpiło do akcji „Koperta Życia”.

 

Akcja, która kierowana jest do osób samotnych, starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach – karty z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do osób najbliższych.

– Karta informacyjna umieszczona będzie w łatwo dostępnym miejscu – np. na lodówce – i będzie oznaczona charakterystycznym magnesem. Informacje zawarte w Kopercie Życia mogą przyczynić się do podjęcia odpowiednich działań ratujących zdrowie i życie osób tego potrzebujących – informuje samorząd.

– Wysłaliśmy również pismo do Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu z prośbą o przekazanie powyższej informacji o akcji lekarzom i ratowniczym służbom medycznym – czytamy.

Koperty życia są bezpłatne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca zainteresowane osoby do kontaktu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak
jak
1 miesiąc temu

Na takie bzdety wydają pieniądze , zawiesić kopertę i co? Osoba samotna leży np. z udarem , a koperta wisi..Ta pani też jest seniorką niech sobie powiesi.

Obywatelka
Obywatelka
1 miesiąc temu
Reply to  jak

Właśnie po to że jak osobą leży z udarem i przyjadą ratownicy to wiedzą jakie choroby czy alergie ma dana osoba, jakie leki mogą jej podać a jakie nie, znajdą kontakt do syna córki, żony, męża lub kogoś innego, to bardzo ułatwia i może uefektywnić pracę kogoś kto będzie chciał pomóc tym bardziej jeśli osobą jest samotna…… Myślę że taką kopertę każda osoba stzrsza powinna mieć zawsze przy sobie jeśli wychodzi z domu tak jak cukrzyk ma opaskę że jest cukrzykiem…… Wydrukowanie kilku kopert które mogą uratować życie zawsze będzie tańsze od wartości którą mamy chronić czyli zdrowia i życia……… Czytaj więcej »

Ala
Ala
1 miesiąc temu

Kopertnik

Edek
Edek
1 miesiąc temu

Kadencja obecnego burmistrza to nieustające pasmo sukcesów.
Brawo.!!!!!!!!!!!.