Konferencja podsumowująca program OWIES

W ostatnią sobotę, 13 grudnia, w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się konferencja podsumowująca projekt Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Ekonomi Społecznej na Mazowszu. W projekcie tym brały udział trzy gminy z naszego regionu: gmina wiejska Przasnysz, Szelków oraz Płoniawy-Bramura.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych  BORIS z Warszawy. To ono było inicjatorem stworzenia programu OWIES, w którym tak owocnie brały udział grupy nieformalne z całej gminy Przasnysz. Dość powiedzieć, że dzięki temu udało się powołać do życia sieć grup aktywnych obywateli, którzy rozpoczęli działalność na rzecz swoich lokalnych społeczności – konkretnych miejscowości lub nieco większych sołectw.

Podczas konferencji zaprezentowały się niemal wszystkie grupy społeczne powołane do istnienia na terenie naszej gminy. Specjalne wystąpienia lub stoiska promocyjne mieli mieszkańcy Dobrzankowa, Leszna, Obręba, Wielodroża, Mchowa, Bartnik i Oględy.

Ponadto uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji na tematy dotyczące lokalnych partnerstw, liderów, wpływu samorządu lokalnego na aktywność mieszkańców oraz możliwości finansowania ekonomii społecznej w gminach. Organizatorzy przygotowali również panel dyskusyjny z uczestnikami konferencji.

Jednym z punktów wprowadzających do tematyki konferencji była projekcja filmu – prezentującej modelu gminy partnerskiej na przykładzie Gminy Przasnysz.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments