Koncert Pieśni Wielkanocnych Jednorożec 2018

W niedzielę, 8 kwietnia 2018r. po raz jedenasty kościół p.w. NMP w Jednorożcu wypełnił się pięknymi i radosnymi pieśniami. Wszystko to za sprawą Koncertu Pieśni Wielkanocnych, które w jednorożeckiej parafii odbywają się od 2007 roku.

W tym roku koncert zaplanowano na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 IV 2018 r. Do jedenastej edycji przeglądu zostały zaproszone chóry: parafialny z Jednorożca, Męski Chór Miejski z Przasnysza, chór z Zambrowa, chór „Franczesko” z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, zespół Klubu Seniora „Pogodny Zmierzch” z Baranowa, a także chór z Krasnosielca.

Niestety ostatecznie chór z Ciechanowa nie przybył na spotkanie. Pozostałe stawiły się i zaprezentowały po kilka pieśni wielkanocnych, zarówno z akompaniamentem muzycznym, jak i a capella oraz po polsku i łacinie.

Dzięki przeglądowi pieśni wielkanocnych w Jednorożcu powstaje możliwość międzydiecezjalnego spotkania chórzystów, którzy mogą wymienić się śpiewaczymi doświadczeniami. Dotąd w przeglądzie brały udział zespoły gromadzące osoby śpiewające w parafiach wiejskich i miejskich, kurpiowskich i spoza regionu, składające się z osób młodych, seniorów czy wreszcie międzypokoleniowe. W rezultacie corocznie mieszkańcy parafii Jednorożec mają niepowtarzalną okazję wysłuchać pięknego wykonania radosnych pieśni, sławiących Zmartwychwstanie Pańskie. Koncerty pieśni wielkanocnych w Jednorożcu na trwale wpisały się nie tylko w historię parafii, ale i regionu, będąc kulturalnym wydarzeniem sezonu, którego nie można opuścić. – pisze Maria Weronika Kmoch.


red.

Źródło Kurpianka w wielkim świecie
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments