Kolejne pieniądze dla przasnyskiego szpitala. Placówka otrzymała 500 tys. zł na urządzenia do rehabilitacji

178 podmiotów leczniczych otrzyma fundusze na zakup innowacyjnych urządzeń robotycznych, których celem jest podniesienie dostępności i jakości świadczeń rehabilitacyjnych. Wśród nich przasnyski szpital.

 

„Wprowadzenie innowacyjnych urządzeń robotycznych – egzoszkieletów oraz robotów rehabilitacyjnych jest dla wielu pacjentów szansą na powrót do zdrowia. Wykorzystanie robotów w rehabilitacji zwiększa jej skuteczność oraz umożliwia leczenie większej liczby pacjentów. Praca robota dopasowana jest do możliwości i etapów rehabilitacji pacjenta. Pozwala też na większą liczbę powtórzeń i intensywność rehabilitacji. Korzyści ze stosowania robota dotyczą nie tylko pacjentów, ale też fizjoterapeutów. Robot wspomaga ich i dzięki temu są w stanie pracować dłużej, bardziej efektywnie” – mówi minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Wysokość dofinansowania jednego wniosku dla podmiotu leczniczego uzależniona jest od liczby udzielonych i rozliczonych świadczeń rehabilitacji leczniczej. Może wynosić od 500 tys. zł do 1,8 mln zł.

Do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu trafi kwota 500 tys. zł. Nazwa dofinansowanego zadania to: „Doposażenie SPZZOZ w Przasnyszu w urządzenia robotyczne do rehabilitacji w celu zwiększenia efektywności leczenia pacjentów”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niusia
Niusia
1 miesiąc temu

Teraz to już nie trafi…. Pieniędzy nie ma i nie będzie jak mowił klasyk