Kolejne laptopy w gminie Chorzele.

Dotychczas nie wszystkie rodziny w gminie Chorzele dysponowały odpowiednią liczbą sprzętu elektronicznego zapewniającego możliwość zdalnego nauczania. Problem dotyczył zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Teraz nauka online będzie przebiegała sprawniej, ponieważ gmina z pozyskała kolejny grant na zakup laptopów z funduszy unijnych.

 

Gmina Chorzele pozyskała kolejne 115 tys. zł na sprzęt do zdalnej edukacji dla naszych szkół i dzieci z rodzin wielodzietnych – ogłosiła gmina. – Wcześniej za pozyskane 70 tys. zł, Urząd Gminy zakupił i przekazał 37 laptopów z oprogramowaniem i urządzenia do internetu z wykupionym dostępem. Kolejne laptopy również trafią do naszych miejskich i gminnych szkół podstawowych – a następnie do dzieci z rodzin wielodzietnych, na potrzeby zdalnej edukacji. Grant, który otrzymaliśmy nie wymagał wkładu własnego.

Gmina już wcześniej ustaliła z dyrektorami szkół, ilu uczniów nie posiada własnych komputerów.

Sprzęt, po jego zakupie przekazane do szkół, a następnie, na czas nauki zdalnej trafi on do dzieci z rodzin wytypowanych przez dyrektorów, którzy zebrali informacje o potrzebach od rodziców.

Program: ,,Zdalna szkoła” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
3 lat temu

Brawo Pani burmistrz ,ale może urząd by Pani otworzyła, pracownicy w sklepach grasuja a koronawirusa się boją Coś nie tak

Kandydat
Kandydat
3 lat temu

A na co poszło 500+, koniec wspierania patologi