Kiedy ruszy branża ślubna i zorganizujemy wesele?

W związku z epidemią koronawirusa zamrożono całkowicie działalność branży ślubnej. Zamknięte były restauracje, sale bankietowe, fryzjerzy, kosmetyczki i inne firmy współpracujące ze sobą przy organizacji wesel.

 

Mimo, że weszliśmy w trzeci etap odmrożenia gospodarki, zaczęły działać kosmetyczki i fryzjerstwo, to branża ślubna cały czas zadaje pytanie, kiedy będzie mogła rozpocząć organizację wesel. Z niecierpliwością na ten dzień czeka wiele młodych par, które w związku z epidemią Covid-19 musiały przełożyć swoje wesela i śluby. Wiele z nich wpłaciło zaliczki na poczet swoich imprez i zaprosiło już gości. Powstają nawet memy oraz piosenki o młodych parach, które nadal nie mogą stanąć na ślubnym kobiercu.

We wtorek, odbyła się pierwsza wideokonferencja Olgi Semeniuk, wiceministra rozwoju z przedstawicielami branży ślubnej, by jak najszybciej opracować wytyczne, które pomogą w utrzymaniu bezpieczeństwa przy organizacji wesel, tak, jak jest to przy wszystkich powracających do życia branży.

Być może będą one możliwe już od 1 czerwca, czyli planowanej daty wprowadzenia IV etapu odmrożenia gospodarki. Wiceminister zastrzegła, że ostateczna decyzja leży jednak po stronie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, a także rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.

 

w.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments