Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 24 do 30 czerwca 2015 r.

27.06.2015 r. godz. 1834

            Próba samobójcza w Przasnyszu przy ul. Sosnowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozłożyli skokochron pod miejscem ewentualnego upadku mężczyzny grożącego skokiem. W międzyczasie strażacy przemieszczali skokochron, ponieważ mężczyzna zmieniał miejsca skoku (okna). Niedoszłego samobójcę obezwładniono.

27.06.2015 r. godz. 2046

            Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem w Zakociu gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej rozbity motocykl leżał na środku drogi, a samochód stał na poboczu. Poszkodowanego motocyklistę przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli  i w późniejszej fazie działań oświetlili miejsce prowadzonych działań, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitym BMW i motocyklu, kierowali ruchem drogowym, usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny eksploatacyjne z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ prawy bok BMW oraz całkowicie motocykl Honda.

26 czerwca 2015 r. strażacy z JRG Przasnysz i OSP: Jednorożec, Mchowo, Obrąb, Rostkowo uczestniczyli w ćwiczeniach w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Zadaniami strażaków była ewakuacja osoby poszkodowanej z połamanymi kończynami dolnymi z balkonu przy użyciu podnośnika hydraulicznego, ewakuacja personelu i pensjonariuszy z obiektu objętego pożarem i ugaszenie pożaru w części kuchennej. W czasie gaszenia pożaru doszło do wybuchu butli gazowych (propan-butan) w wyniku, którego ranni zostali strażacy gaszący pożar.

Celem ćwiczenia było praktyczne sprawdzenie: czasu dojazdu poszczególnych jednostek do miejsca zdarzenia, możliwość dojazdu pojazdów pożarniczych do obiektu, jakie mogą powstać zagrożenia i utrudnienia w czasie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, sprawność źródła zasilania w wodę do celów pożarowych, poprawność współdziałania służb ratowniczych i pomocniczych.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy jedenaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, trzy razy gasili palące się gałęzie i trawy i jeden raz usuwali konar drzewa z drogi.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments