Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 15 do 21 kwietnia 2015 r.

16.04.2015 r. godz. 1736

            Otwarcie mieszkania przy ul. Sportowej w Przasnyszu – prawdopodobnie wewnątrz znajduje się starsza kobieta. W chwili przybycia straży pożarnej na miejscu był patrol policji, który przekazał informację, że w mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się  kobieta, z którą nie można nawiązać kontaktu. Strażacy używając drabiny dostali się na balkon, z którego wyważyli uchylone okno. Po wejściu do środka mieszkania znaleźli przytomną kobietę, która próbowała wstać, ale nie miała siły. Strażacy podali jej tlen i wezwali pogotowie ratunkowe, z którym przenieśli ją do karetki. Poszkodowaną zabrano do szpitala.

18.04.2015 r. godz. 2107

            Wypadek samochodu osobowego w Golanach gmina Przasnysz. Dwie osoby poszkodowane. W chwili przyjazdu straży pożarnej rozbity samochód stał w rowie. Dwie osoby podróżujące znajdowały się pod opieką medyczną. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie gazowe i elektryczne w rozbitym samochodzie, kierowali ruchem drogowym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Peugeot 406.

19.04.2015 r. godz. 0157

            Wypadek samochodu osobowego w Przasnyszu przy ul. św. St. Kostki. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy stał w rzece Węgierce. Podróżujące dwie osoby znajdowały się poza samochodem i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, wyciągnęli samochód z rzeki, odłączyli zasilanie gazowe i elektryczne.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa przednia część Forda Escorta.

20.04.2015 r. godz. 1724

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Świniarach gmina Krzynowłoga Mała. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się na jednym pasie jezdni i pobocza. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Fiat Doblo oraz lewa strona i tył naczepy samochodu ciężarowego.


21.04.2015 r. godz. 1630

            Cztery pożary poszycia lasu w Chorzelach w nadleśnictwach Wielbark i Parciaki. Przybyłe jednostki straży pożarnej przystąpiły do gaszenia pożarów. Działania straży pożarnej wspierał samolot gaśniczy, który zrzucał wodę na powstałe pożary. Zagrożony spaleniem był duży kompleks leśny. Pożary ugaszono.

W wyniku pożarów spaleniu uległo około 2 hektarów poszycia leśnego.

Ponadto strażacy w minionym tygodniu dwa razy usuwali powalone drzewa z jezdni i budynku.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments