I dalEKOwzroczna debata oksfordzka w przasnyskim KEN-ie

W środę, 28 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu odbyła się I dalEKOwzroczna debata oksfordzka.

 

– W środowe przedpołudnie aula przasnyskiego liceum wypełniła się po brzegi! Aby obejrzeć pierwsze zmagania naszych uczestników w formule debat oksfordzkich przybyło do nas wielu gości – od ósmoklasistów z okolicznych szkół podstawowych, przez przedstawicieli samorządu lokalnego aż po Lokalną Grupę Działania „Północne Mazowsze” – relacjonują organizatorzy.

Teza debaty dotyczyła „Państw europejskich nie podejmujących odpowiednich działań na rzecz ochrony środowiska” .

– Po świetnej wymianie argumentów obu zespołów zwyciężył zespół opozycyjny – i to zarówno w rozstrzygnięciu jury, jak i w głosowaniu publiczności. Najlepszymi mówcami naszej debaty zostali natomiast ex aeuqo – Olga Szczepańska i Michał Wiktorowicz – dodają.

W wydarzeniu udział wziął dr Jerzy Plewa, były Dyrektor Generalny w Komisji Europejskiej – Dyrekcja ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, wcześniej Wiceminister Rolnictwa, ekspert Banku Światowego oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

– Ogromnie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i wystąpienie w debacie jako ekspert oraz jeden z członków jury! Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie naszego projektu, w szczególności dyrekcji liceum za sfinansowanie części nagród i umożliwienie realizacji wydarzenia, Krzysztofowi Bieńkowskiemu – Senatorowi RP za wsparcie finansowe wydarzenia i wszystkim tym, bez których nic by się nie udało – jesteście wielcy – dziękują organizatorzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Fakt.Ola jest najlepsza.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Aż dziw że senator nie wpakował się w środek zdjęcia…