Gryf Przasnysz trumfuje w Rydze

Udany początek sezonu zaliczyli zawodnicy GRYF Przasnysz. W otwartych mistrzostwach Łotwy, w stolicy tego kraju wzięło udział trzech naszych reprezentantów. Trener Paweł łącząc trzy funkcje (trener, sędzia, zawodnik) zdołał wywalczyć dwa krążki, Srebro w układach formalnych najwyższych stopni i złoto w walkach do 70 kg pokonując w finale groźnego Łotysza.


Bardzo dobrze i walecznie spisał się Mateusz Sadkowski. W układach formalnych doszedł do finału gdzie nieznacznie uległ przeciwnikowi z Rosji. Bardzo zacięte boje toczył w walkach. Rygor czasowy sprawił że między półfinałowym a finałowym pojedynkiem miał tylko 1,5 minuty przerwy. Nie pozwoliło to zregenerować sił po zaciętym pojedynku z reprezentantem Białorusi, dlatego w końcowej części finałowego pojedynku trochę spadłą wydolność Mateusza. Mimo że walczył do końca bardzo dzielnie nie przyniosło to punktowego rezultatu. Dlatego nasz junior musiał zadowolić się drugim tego dnia srebrem.
Bardzo udany start zaliczył Przemysław Łukasiak. Nasz najcięższy reprezentant świetnie wystartował w układach pokonując wszystkich przeciwników jednogłośnie. W walkach również był bezkonkurencyjny. Finałowy pojedynek w wykonaniu Przemka był na bardzo dobrym poziomie. Przeważał w zasadzie w każdym elemencie (taktycznym, technicznym i siłowym). Dlatego po raz drugi mógł cieszyć się z złota. Miłą niespodziankę sprawił Przemek również w konkurencji technik specjalnych zdobywając medal srebrny. Przemysław zdobywając trzy medale tym samym zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju w śród seniorów.
Nasi zawodnicy w sumie przywieźli 7 medali. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie że Ryga została zdobyta. Cieszy taka forma naszych zawodników tym bardziej że te zawody były tylko etapem w przygotowaniach więc forma powinna iść w górę. TAEKWON!!!

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments