Gmina Przasnysz: Kulturalne spotkania w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem realizowała w ostatnich tygodniach dwa projekty finansowane ze środków unijnych. Dzięki temu zapewniła rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i najstarszym mieszkańcom gminy.

Najpierw w połowie kwietnia odbył się cykl zajęć przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat nazwany po prostu „Spotkania w bibliotece”. Program zajęć był bardzo bogaty, a złożyły się na niego m.in. zabawy edukacyjne i ruchowe, głośne czytanie bajek, minikonkursy, zgadywanki oraz zajęcia plastyczne, na których wykonywano zajączki wielkanocne i karty świąteczne.

Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, chętnie też brały udział w konkursach i zgadywankach, za co były nagradzane słodyczami. Zajęcia miały jednocześnie oswoić dzieci z samą biblioteką i zachęcić je czytania książek.

Niemal równolegle udało się zorganizować trzy spotkania z twórcą ludowym połączone z warsztatami bibułkarskimi. Prowadząca zajęcia pani Jadwiga Kołaczkowska z Zarąb przedstawiła na początku historię bibułkarstwa w jej rodzinnych stronach, a następnie wprowadziła uczestników zajęć w arkana sztuki tworzenia wyrobów z bibuły i krepiny.

W gronie uczestników znaleźli się zarówno przedstawiciele młodzieży, jak i seniorów. Łącznie brało w nich udział 45 osób. Efektem zajęć były przygotowane bukiety kwiatów, które musiał wykonać samodzielnie każdy z uczestników.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wielu ich uczestników wyraziło chęć kontynuacji zajęć i przygotowywania podobnych prac w przyszłości – tak by mogły być one prezentować np. podczas gminnych imprez kulturalnych, takich jak dożynki, pikniki czy jarmarki.

Warsztaty były częścią projektu pn. „Biblioteka jako centrum inicjatyw lokalnych”, finansowanych w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju z zakresu małych projektów”.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments