Gmina Krzynowłoga Mała. W Chmieleniu Wielkim powstał teren rekreacyjno – wypoczynkowy

Gmina Krzynowłoga Mała zrealizowała kolejną inwestycję. Tym razem, w miejscowości Chmieleń Wielki powstał teren rekreacyjno – wypoczynkowy. Jego koszt to prawie 75 tys. złotych.

 

Samorządowi udało się zrealizować inwestycję pod nazwą „Budowa terenu rekreacyjno – wypoczynkowego w miejscowości Chmieleń Wielki”.

– Gmina Krzynowłoga Mała zrealizowała inwestycję pn. ”Budowa terenu rekreacyjno – wypoczynkowego w miejscowości Chmieleń Wielki”. Dzięki temu  pojawiło się nowe, niezwykle atrakcyjne miejsce, gdzie będą mogły spędzać czas całe rodziny, co będzie służyć integracji międzypokoleniowej. Inwestycja poprawi komfort i jakość wypoczynku dzieci i dorosłych. W wyniku realizacji zadania osiągnięto cel rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej – informuje samorząd.

W ramach zadania oczyszczono istniejący staw oraz utworzono teren wypoczynkowy.

– W jego skład wchodzi zestaw zabawowy, podwójna huśtawka z bocianim gniazdem oraz urządzenia do ćwiczeń i rekreacji ruchowej – twister i orbitrek, a także altana, lampa solarna oraz stojak na rowery – dodaje samorząd.

Koszt inwestycji to 74 605,50zł, z czego kwotę 35 280,00 zł pozyskano w ramach dofinansowania ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
2 miesięcy temu

Po co to komu?