Gmina Krzynowłoga Mała: Otwarcie boiska przy szkole w Ulatowie-Adamach

O tym, że łatwiej jest zrobić coś razem, mówi się od dawna. Trudniej jest przekuć te słowa w czyn. Ale w gminie Krzynowłoga Mała można znaleźć żywe przykłady tego powiedzenia. Takie jak choćby w Ulatowie-Adamach, gdzie właśnie oddano do użytku nowe boisko, które ma służyć całej społeczności.

Uroczystość oddania boiska do użytku odbyła się we środę, 18 września. Dzień ten był prawdziwym świętem nie tylko dla szkoły podstawowej, przy której jest zlokalizowany obiekt. Stało się to okazją do spotkania całego sołectwa oraz władz gminnych z wójtem Jerzym Humięckim na czele. Obecni byli również radni, dyrektorzy sąsiednich szkół, rodzice oraz uczniowie. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz proboszcz Karol Kaniecki.

Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły w Ulatowie-Adamach Danuta Łubińska, która podziękowała rodzicom, wójtowi oraz szczególnie radnym Hannie Popiołek i Przemysławowi Zembrzuskiemu za pracę i zaangażowanie przy budowie boiska do piłki nożnej. Również wójt Jerzy Humięcki podziękował lokalnej społeczności za zaangażowanie w życie miejscowej szkoły i trud włożony w budowę boiska.

Oprócz oficjalnych przemówień i symbolicznego przecięcia wstęgi wszyscy zgromadzeni obejrzeli krótki program artystyczny o tematyce sportowej, przygotowany pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Tynieckiej. Natomiast chwilę po poświęceniu boiska przez księdza Karola Kanieckiego rozpoczęły się sportowe zmagania. W pierwszym oficjalnym meczu piłkarskim rozegranym na nowym obiekcie zmierzyli się rodzice i uczniowie. Wynik zmagań był korzystny dla dzieci. Niedługo potem rozegrano kolejne spotkanie, w którym zagrali rodzice uczniów z radnymi. Tu górą byli radni.

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek przewodniczący rady Bogdan Stryjewski  wręczył uczniom dwie piłki do gry na nowym boisku. Życzył im przy tym sukcesów i osiągnięć sportowych. Co istotne, piłki dla szkoły ufundowali radni Rady Gminy.

Zmęczeni rozgrywkami sportowcy i wszyscy obecni mogli posilić się grillowaną kiełbaską i porozmawiać. Zgromadzeni korzystali ze sprzyjającej pogody, aby wypocząć i cieszyć się miłą, rodzinną atmosferą pikniku.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments