Gmina Jednorożec. W Olszewce zbierali zdjęcia na wystawę [FOTO]

Po sukcesach wystaw plenerowych w Jednorożcu (2017), Lipie (2018) i Parciakach (2019) Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zaplanowało wystawę zdjęć historycznych z Olszewki. 8 maja chętni podzielili się swoimi zbiorami i historiami.

 

Okazją do stworzenia wystawy są obchody konsekracji miejscowego kościoła. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się 31 lipca. Tymczasem, 8 maja w remizie OSP Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” zorganizowało spotkanie, na które zaprosiło wszystkich chętnych mieszkańców, którzy mogliby podzielić się archiwalnymi zdjęciami z Olszewki.

– Niesamowite emocje towarzyszyły nam wczoraj w Olszewce. Dzięki współpracy osób z SPZJ, sołtysa Waldemara Grabowskiego i ks. proboszcza Andrzeja Gromadzkiego udało się rozpuścić wici i zgromadzić w remizie OSP osoby, które zechciały się podzielić skarbami z domowych archiwów – podsumowuje spotkanie Stowarzyszenie.

 

– Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli z nami porozmawiać, pożyczyć zdjęcia do skanowania, pomóc w rozpoznaniu osób i wydarzeń na fotografiach, zapowiedzieć wsparcie naszych działań w kolejnych tygodniach. Dzięki wam wszystkim wystawa w Olszewce, którą szykujemy na uroczystość stulecia poświęcenia kościoła parafialnego, będzie wspaniała. Było też dużo niesamowitych artefaktów, które zaprezentujemy w archiwum społecznym. Dziękujemy za rozmowy, za ciepłe słowa, za wspólne bycie i współtworzenie kolejnej edycji wystawy plenerowej – czytamy.

„Serdeczne podziękowania dla ekipy stowarzyszeniowej: Marii Weroniki Kmoch, Katarzyny Goś-Wilga, Mileny Furman i Zbigniewowi Lorencowi za zbieranie informacji i zdjęć. Wielkie podziękowania dla gościnnego Koła Gospodyń Wiejskich w Olszewce za wspaniałe nas podjęcie. Gratulujemy też efektu remontu remizy – wygląda okazale i już świetnie służy lokalnym spotkaniom” – podsumowują.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments