Duże zmiany w Biedronkach. Sieć skraca godziny otwarcia oraz wprowadza limity klientów.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A poinformowało, że w związku z zagrożeniem wprowadza w sklepach sieci Biedronka nadzwyczajne rozwiązania. Należy do nich zmiana godzin funkcjonowania placówek, obecność płynów dezynfekujących i chusteczek nawilżanych dla klientów oraz limity osób, które mogą przebywać jednocześnie na terenie sklepu.

 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, w związku z zaistniałą sytuacją sieć skróci  godziny pracy sklepów w całym kraju, które będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.  Biedronki zostaną również wyposażone w nawilżane chusteczki przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Jak zaznaczono, ze względu na to, że dostępność środków dezynfekujących na rynku jest ograniczona, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo.

Sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas, a pracownicy ochrony będą dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

W placówkach sieci pojawiły się komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa. Sieć namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych oraz w przypadku kart lojalnościowych do podawania kasjerowi numer telefonu.

„Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników. Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze” – czytamy w komunikacie Jeronimo Martins Polska S.A.

M.Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments