Droga gminna w Bogatem i chodnik w Pruskołęce zostaną przebudowane – samorządy otrzymały dofinansowanie z RFRD

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych. Do samorządów trafią dodatkowe środki, które mają pozwolić m.in. na budowę przejść dla pieszych, oświetlenie skrzyżowań czy ścieżki rowerowe.

 

Samorządy mogą przeznaczyć rządowe dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa drogowego.

W komunikacie podkreślono, że w 2022 roku nastąpił spadek wypadków drogowych – aż o 29 proc., a liczba osób, które zginęły na drogach zmniejszyła się o 35 proc. Przypomniano, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, powstał w 2018 r.

Poniżej lista samorządów z powiatu przasnyskiego i inwestycji, które otrzymały dofinansowanie:

  • Gmina wiejska Przasnysz – Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Bogate – okres realizacji zadania 05.2023 – 12.2023 – kwota dofinansowania – 151 887,43 zł (80 proc. wartości inwestycji).
  • Gmina miejsko-wiejska Chorzele – Przebudowa drogi gminnej w zakresie przebudowy chodnika w miejscowości Pruskołęka, gmina Chorzele – okres realizacji zadania 05.2023 – 12.2023 –kwota dofinansowania  33 698,00 zł (80 proc.).

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Dobry człowiek z tego Matołusza. Niczym Kazimierz Wielki. Buduje lepszą Polskę. Szkoda tylko że teraz w świetle kamer rozdaje pieniądze które tym samym samorządom zostały po cichu zabrane w ramach pisowskich reform.