Dni Chorzel 2023 – wręczono nagrody w konkursach oraz stypendia naukowe i sportowe

Mimo, że w niedzielę, 6 sierpnia Urząd Miasta i Gminy Chorzele musiał zrezygnować z części atrakcji przygotowanych z okazji Dni Chorzel ze względu na panujące warunki atmosferyczne, wiele punktów tego dnia udało się zrealizować.

 

Tradycyjnie nie zabrakło wesołego miasteczka, animacji dla dzieci, fotobudki, spacerów w kuli sferycznej, stoisk handlowych i gastronomicznych oraz atrakcji, które zapewniały również stoiska promocyjne i bloku animacyjnego dla najmłodszych. Na scenie wystąpił zespół „Chorcanto” i „Chorzelska Kapela Biesiadna”.

– Plan dnia niestety został przerwany przez nagłą burzę i silny wiatr, które zniszczyły sprzęt nagłaśniający. Szkody wyrządzone przez nawałnicę były na tyle duże, że uniemożliwiły występ zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz koncert zespołu Big Cyc. Z opóźnieniem i w warunkach „plenerowych” odbył się jednak pokaz staropolskich tańców szlacheckich, zaprezentowany przez uzdolnioną młodzież z MDK w Przasnyszu, której opiekunem jest Krzysztof Gadomski. Wspaniały występ zgromadził mnóstwo widzów i został nagrodzony gromkimi brawami – relacjonuje urząd.

 

Podczas niedzielnej imprezy udało się nagrodzić laureatów i uczestników konkursów organizowanych przez burmistrz MiG Chorzele – fotograficznego „Gmina Chorzele w obiektywie”, literackiego „Bajki, bajeczki… znad błękitnej rzeczki” oraz plastycznego „Chorzelaki bezpieczne dzieciaki – kolej na pociąg”.

Wręczono także 28 stypendiów naukowych i sportowych dla zdolnej młodzieży z terenu gminy.

– Za niezwykłe i imponujące osiągnięcia sportowe Burmistrz Beata Szczepankowska nagrodziła również mieszkańca naszej gminy Miłosza Dygnosa – wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym w Sierpcu i wicemistrza Polski w XII Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie oraz jego trenera Cezarego Pykałę z LKS „Grom” Przasnysz – informuje MiG.

Za propagowanie sportu i zdrowego stylu życia uhonorowani zostali również Michał Zawojek – Lokalny Animator Sportu i Radosław Zakrzewski – Radny Rady Miejskiej i nauczyciel wychowania fizycznego.

Urząd Miasta i Gminy Chorzele informuje, że występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze odbędzie się w najbliższy piątek, 11 sierpnia 2023r., o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Chorzelach, zaś koncert zespołu Big Cyc zaplanowano na 17 września.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
9 miesięcy temu

A czy Beata zaśpiewała „Zenek nie daruję ci tej nocy”?

Aga
Aga
9 miesięcy temu
Reply to  Waldi

Pani burmistrz na czerwono więc i jej pracownica tak samo,robi to się smieszne ludzie wybory za pasem,głosujmy za młodymi, emeryci do domu odpoczywać