Coraz bliżej budowa ronda włączającego „obwodnicę” Chorzel do ruchu. Powiat wyłonił wykonawcę

Samorząd Powiatu Przasnyskiego wyłonił wykonawcę, który wybuduje rondo przy strefie gospodarczej w Chorzelach. Te pozwoli na włączenie do ruchu zbudowanej już drogi, będącej tzw. obwodnicą Chorzel.

 

W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Jest nią: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna ul. Przytorowa 24, 16-400 Suwałki. „Wykonawca spełnia warunki postawione w SWZ, a jego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o ustalone kryteria oceny ofert” – informuje Powiat Przasnyski.

Zaproponowana przez wykonawcę kwota to: 4 722 430,94 zł.

Na inwestycję Powiat Przasnyski otrzymał pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dzięki dofinansowaniu w ciągu drogi wojewódzkiej 614 powstanie rondo, które połączy tzw. obwodnicę Chorzel z siecią drogową województwa mazowieckiego (przecięcie z ul. Zarębską w Chorzelach).

Zdobyte środki umożliwią realizację inwestycji usprawniającej ruch na drodze powiatowej, która połączy powiat przasnyski z ostrołęckim.

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, sprawowanie nadzoru przyrodniczego w toku wykonywanych robót budowlanych, dostawa i montaż tablicy informacyjnej, gwarancja jakości oraz sporządzenie operatu kolaudacyjnego w celu budowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec z drogą powiatową nr 3249W – ul. Rataja, w miejscowości Chorzele i uzyskania parametrów technicznych drogi klasy G właściwych do obciążenia ruchem KR4” – napisano w zamówieniu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

A kiedy obiecane przez senatora ronda na Zawodziu i Słowackiego? 2 lata temu pisaliście że projekt robią.

😂😂😂
😂😂😂
2 miesięcy temu

Jaki senator takie ronda 😂😂😂

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu
Reply to  😂😂😂

Zrób sam coś dobrego a potem oceniaj innych,bo tylko krytykować potrafisz

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu

Niech Ci burmistrz wybuduje to rondo

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Kalina

A to miejska droga, że burkistrz ma robić? Pomyśl trochę na druginraz zanim taką bzdurę napiszesz.

rob
rob
2 miesięcy temu

No jak wejdziesz na infoprzasnysz to od razu masz tam reklamę ” Z wami nawet przed wyborami” i aż sie prosi dopisać a potem Ch….. z wami. No przecież każdy kto ma trochą rosądku w głowie napisał by Będę z wami także po wyborach.

rob
rob
2 miesięcy temu

A przepraszam jest tam słowo nie tylko

Hanka
Hanka
2 miesięcy temu

Przecież to nie cała obwodnica. A kiedy będzie połączenie z drogą krajową Olsztyn – Warszawa ?