Co słychać u Jerzego Sadowskiego? Były dyrektor przasnyskiego szpitala nie myśli o emeryturze.

Jerzy Sadowski przez 41 lat piastował funkcję dyrektora szpitala w Przasnyszu. Przasnyskie starostwo pod koniec 2019 r. informowało, że odszedł na zasłużoną emeryturę. Jak się okazało, dyrektor wciąż jest aktywny zawodowo, a jego doświadczenie doceniła inna placówka medyczna.

 

31 października 2019 r., podczas Sesji Rady Powiatu Przasnyskiego radni uroczyście pożegnali odchodzącego na  emeryturę dyrektora SP ZZOZ w Przasnyszu. O odejściu na emeryturę Jerzego Sadowskiego mówiło się jednak już wiele miesięcy wcześniej. Wiadomo było także, że część lekarzy była jego odejściu przeciwna. Dyrektor cieszył się w placówce dużym uznaniem, został nagrodzony tytułem Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Sam Jerzy Sadowski do końca zapewniał, że ma do pełnienia swojej funkcji jeszcze dużo chęci, sił i zapału. Stało się jednak inaczej, a dziś wiemy, że nowym dyrektorem naszego szpitala został były naczelnik Urzędu Skarbowego w Przasnyszu Grzegorz Magnuszewski.

Jak udało nam się dowiedzieć, kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu placówką medyczną oraz ogromna wiedza lekarska, które były udziałem Jerzego Sadowskiego, zostały docenione przez ciechanowskie Centrum Medyczne Eskulap. Jerzy Sadowski jest tam dyrektorem medycznym i zajmuje się m.in. pozyskiwaniem kadr.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarema Wiśnowiecki
Jarema Wiśnowiecki
4 lat temu

Przecież Ciechanów to bastion PSL

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

A co słychać u Bacy?

Jxdl
Jxdl
4 lat temu

Miejsce dla młodych może należało by zrobić

Wiesia
Wiesia
4 lat temu

To Eskulap długo nie pociągnie.

Ja znajoma
Ja znajoma
4 lat temu
Reply to  Wiesia

W tym wielu to emerytura a nie zapał do pracy A czy w Przasnyszu sie sprawdzil że taki dlug a pracownicy mieli luz pas więc i żałują że odszedł

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Ja znajoma

Eskulap to prywatna firma. Nie wiem, jakie podejście miał Sadowski do swoich obowiązków, ale chyba nie był taki głupi, skoro go zatrudnili na odpowiedzialnym stanowisku zapewne za ładne pieniądze.

jot
jot
4 lat temu

O Matuchno , a może powołać na Oddział zakażny , potrzeby takich jest ogromna(:

Marek
Marek
4 lat temu

Eskulap to jedna z najlepszych placówek medycznych, leczę się tu od lat, jest czynna mimo, że publiczne odwołały planowe wizyty. Jeżeli powołali dyrektora Sadowskiego na to stanowisko to musiał być najlepszym kandydatem. Byle kogo by nie wzięli.