Chorzele. Daria Kowalczyk w etapie centralnym XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Daria Kowalczyk z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach weźmie udział w etapie centralnym XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Zawalczy o nagrody i indeksy uczelni.

 

Daria Kowalczyk uczennica Technikum Organizacji Turystyki w Zespole Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach  przeszła nie tylko eliminacje okręgowe, gdzie rywalizowało ze sobą około 300 uczniów z 13 okręgów w Polsce, ale także została zakwalifikowana jako jedna z 30 najlepszych uczestników etapu centralnego XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Do udziału w konkursie przygotowuje ją Patryk Szwejkowski.

– Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Tegoroczna Olimpiada zorganizowana została pod hasłem ” W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce” – informuje szkoła.

W dniach od 3 do 6 kwietnia w Łowiczu planowany jest etap centralny konkursu.

– Uczennica będzie reprezentować siebie, naszą szkołę oraz region. W prezentacji przedstawi północne Mazowsze jego niematerialne dziedzictwo kulturowe ,tradycje, zwyczaje, obrzędy , język oraz gwarę jako formy przekazu odziedziczone po naszych przodkach i przekazywane kolejnym pokoleniom – dodaje szkoła.

Dzięki wygranej Daria będzie uprawniona do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego z zakresu obu kwalifikacji w zawodzie technik organizacji turystyki – HGT.07 i HGT.08, otrzymania indeksu na wybrane uczelnie wyższe oraz nagród książkowych i rzeczowych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga
Kinga
1 miesiąc temu

Gratulacje