Big Stars laureatem II nagrody podczas 19. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

W dniach 9 – 11 czerwca 2017 roku odbył się 19. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Był to trzeci etap corocznych konfrontacji twórczości młodych artystów.

Pierwszy etap, który rozpoczął zmagania taneczne odbył się w lutym w Białobrzegach, następnie drugi w Gdyni – gdzie na przełomie marca i kwietnia do walki stanęła Polska północna oraz na przełomie kwietnia i maja w Krakowie – Polska południowa.

Po długim oczekiwaniu na werdykt do finału w Kołobrzegu, wśród innych wykonawców, przeszły tylko cztery zespoły taneczne z całej Polski: z Mirosławca, Opola, Lublińca oraz zespół BIG STARS z układem TANIEC CZAROWNIC z Klubu Jednostki Wojskowej w Przasnyszu.

Podczas Festiwalu Jurorzy zobaczyli i usłyszeli młodych: tancerzy, interpretatorów poezji i prozy, aktorów, wokalistów oraz zespoły wokalne.

Festiwal zakończył się 11 czerwca, uroczystym Koncertem Galowym, podczas którego wyczytano wyniki tegoż konkursu. Nasz zespół został LAUREATEM II NAGRODY 19. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO w kategorii miniatury taneczne.

Wśród atrakcji Festiwalu, zapewne największą był kolorowy korowód Bulwarem Nadmorskim, w wykonaniu wszystkich uczestników oraz koncert na Scenie Letniej wybranych grup, wśród których była także przasnyska.

W tym roku Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w MON , a także pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Starosty Kołobrzeskiego.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments