BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Już w czwartek (01.09.br) rozpocznie się nowy  rok szkolny. Tego dnia  policyjne patrole pojawią się w rejonach szkół aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię i uczyć bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze będą przypominali kierowcom o obowiązku zachowania ostrożności w rejonie szkól i przedszkoli.

Choć wakacje jeszcze trwają, policjanci ruchu drogowego  dokonali  lustracji dróg w pobliżu placówek oświatowych na terenie powiatu przasnyskiego. Sprawdzali czy miejsca, w których będą poruszać się dzieci są odpowiednio oznakowane i doświetlone a wszystko po to aby 01 września dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Na terenie naszego powiatu ujawniono 9 nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej, głównie w oznakowaniu pionowym i poziomym. Wszystkie nieprawidłowości zostały przekazane do  zarządców  dróg, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnili  ewentualne braki i  dokonali  naprawy.

We wrześniu podczas  prowadzonych działań „Bezpieczna Droga do szkoły” funkcjonariusze będą pomagali  najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię,  oraz  tłumaczyli  jak zachować się na drodze.  Policjanci  będą  również przypominali  kierowcom poruszającym się w pobliżu placówek oświatowych o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych, szczególnie dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością. Szczególnym nadzorem objęte zostaną pojazdy przewożące dzieci i młodzież.  W trakcie działań  policjanci będą prowadzili spotkania profilaktyczne szczególnie  z uczniami,  którzy rozpoczynają edukację szkolną,  aby przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze .

KPP w Przasnyszu

E.Ś.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments