Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”.

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy”. Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

 

-Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił Szef MSWiA.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.


 

Źródło gov.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Trochę moim zdaniem strzelają sobie w kolano. Bo wysoka frekwencja będzie działać na korzyść Trzaskowskiego. No ale widać, że w obozie dobrej zmiany narasta panika. Skoro nawet stokrotka Dudusia wyjrzała z Pałacu i rusza w prowincję żebrać o głosy…

Kaczyński po dobroci władzy nie odda. Nie ma się co łudzić. Jeśli wszystkie brudne sztuczki nie przyniosą rezultatu, to SN na końcu załatwi sprawę. Bo powodów do uznania wyborów za nieważne będzie masa.