Akcja Kolacja z Fundacją Biedronki w Jednorożcu

 „Akcja kolacja” odbyła się 18 grudnia 2023r. w Jednorożcu. Zorganizowana została dzięki Fundacji Biedronka, z myślą o seniorach.

 

Spotkanie, modlitwą rozpoczął proboszcz parafii w Jednorożcu – Wiesław Chmielewski. Potem wspólnie odśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie życzenia złożył Krzysztof Iwulski – wójt Gminy Jednorożec oraz przedstawiciel stowarzyszenia Jednorożec robi co może. Seniorzy i członkowie stowarzyszenia podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu.

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Żelazna Rządowa – Parciaki zaprezentowały jasełka.

– Dziękujemy małym aktorom i paniom nauczycielkom, które przygotowały dzieci: Agacie Goliasz, Agacie Merchel  i Beacie Kucińskiej oraz obecnemu na wigilii dyrektorowi szkoły Wojciechowi Walędziakowi. W podziękowaniu panie otrzymały stroiki, które przygotowały nasze małe jednorożce z pomocą Anny Zwierzchowskiej ze Stowarzyszenia Odlotowe Czarownice. Wewnętrzne „warsztaty bożonarodzeniowe” tego dnia odbywały się na innej sali – informuje Stowarzyszenie Jednorożec robi co może.

Dużą atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja.

Potem zebrani obejrzeli występy: Zuzanny Grabowskiej, Aleksandry Borczak i Edwarda Koziatka, który wystąpił przed zgromadzonymi śpiewając i grając pastorałki na akordeonie, a towarzyszyła mu niezastąpiona Barbara Nizielska przygrywając na tamburynie.

– Mamy nadzieję, że był to miło spędzony czas zwłaszcza dla Seniorów, ale i zaproszonych gości oraz członków stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”, którzy po raz kolejny stawali na uszach, by dopiąć wszystko na ostatni guzik! Dziękujemy Fundacji Biedronka za wsparcie finansowe, naszemu Wójtowi, który zawsze popiera nasze działania, Seniorom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i obecnym na wigilii oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia – podsumowują organizatorzy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments