9. edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz 2023”. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy – 81

W sobotni poranek miłośnicy dwóch kółek i dobrej literatury licznie stawili się na parkingu przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu, by wspólnie wystartować w 9. już rajdzie z cyklu „Odjazdowy Bibliotekarz”.

 

Chęć aktywnego spędzenia czasu przyciągnęła na rajd seniorów, dorosłych  i dzieci.

– Jechały z nami całe rodziny. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat a dwoje najstarszych –  81. Przed wyjazdem spotkaliśmy się z policjantami wydziału ruchu drogowego, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych – relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

W tym roku uczestnicy dotarli do miejscowości Kraski-Ślesice, do oddalonego od Przasnysza o ok. 15 km, Gospodarstwa Agroturystycznego Na Bani.

 

– Pogoda jak co roku nam dopisała. Przez cały dzień świeciło słońce, wiał lekki wiatr  – wymarzona aura do odpoczynku w plenerze. Na mecie – w Kraskach- Ślesicach czekało na nas ognisko, grill, a także inne atrakcje.  Zapewniliśmy relaks uczestnikom organizując gry w plenerze. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki za aktywność podczas trwania zabaw animacyjnych i integracyjnych oraz za udział w rajdzie – informuje MBP.

– Serdeczne podziękowania dla Biblioteki Pedagogicznej, członków Stowarzyszenia Przasnyskiej Pielgrzymki Rowerowej za pomoc w organizacji przejazdu naszego rajdu: Joannie Maliszewskiej – Kacner i Tomaszowi Kacnerowi oraz Agnieszce i Piotrowi Bieńkowskim, a także właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego Na Bani – Renacie i Bogdanowi Żmijewskim. Serdecznie dziękujemy  wszystkich uczestnikom rajdu za współpracę. Do zobaczenia za rok! – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments