Zawody – KRASNE 28.06.2015

Drugie zawody tegorocznej edycji Korony Ziemi Przasnyskiej odbyły się w niedzielę 28.06.2015 r. w miejscowości Krasne. Uroki tego miejsca i piękna pogoda przyciągnęły wielu uczestników i kibiców. Łącznie w zawodach wzięło udział 125 zawodników.

IMG_0557

Przed startem zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć niedawno zmarłego Romana Płodziszewskiego. Pan Roman od wielu lat reprezentował Maków Mazowiecki w zawodach biegowych. Był również uczestnikiem Korony Ziemi Przasnyskiej.

W ramach zawodów rozegrano tradycyjnie 3 biegi na dystansie 1 km, 5 km i 10 km.

IMG_0562

Mimo trudnych warunków biegowych związanych z wysoką temperaturą wszyscy zawodnicy ukończyli bieg i szczęśliwie dotarli do mety.

IMG_0518

Niespodzianką zawodów było spektakularne zwycięstwo na dystansie 1 km Sandry Oleksiak z CHORZEL. Ta dwunastoletnia zawodniczka pokonała wszystkich chłopców. Trasę biegu przebiegła w czasie 3 minut i 42 sekund. Sekundę później na mecie zameldował się Bartosz Pietrzak wygrywając kategorię chłopców.

IMG_0506

W biegu na 5 km zwyciężył Rafał Smoliński z Przasnysza (17:43). Najlepszą wśród pań na tym dystansie okazała się Marta Puchała z Sierakowa (22:31).

IMG_0646

Najdłuższą trasę – 10 km najszybciej pokonał faworyt zawodów Daniel Mocek z Dobrzankowa reprezentujący MKS Durasan Płońsk (36:30). Wśród pań zwyciężyła Marta Ruszczyńska z Bogatego (55:07).

IMG_0576

Po przekroczeniu mety każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

IMG_0883

Dla zwycięzców przygotowano puchary oraz nagrody rzeczowe. Imprezę zakończyło losowanie drobnych niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu.

IMG_0463

Kolejne zawody z cyklu KORONA ZIEMI PRZASNYSKIEJ odbędą się w 19.07.2015 r. w miejscowości Łoje w gminie Krzynowłoga Mała. Zapraszamy do zapisów.