STAROSTWO: EPRZASNYSZ NIE INTERESUJE NIC, CO DOBREGO DZIEJE SIĘ W POWIECIE, ALE PUBLIKUJE KRYTYCZNY LIST RADNEGO POWIATOWEGO Z PiS

Odpowiedź Starostwa:

Starosta przasnyski wielokrotnie odpowiadał na temat 16 mln zł planowanych na uzupełnienie uzbrojenia strefy gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza. Pan Radny nie raczył zapamiętać i nadal o nie pyta, sugerując najgorsze.

Jak nie pomagacie, to nie przeszkadzajcie i nie siejcie zamieszania. Starostwo zgodnie z zapowiedzią zainwestuje kolejne 16 mln zł w strefę gospodarczą w Sierakowie.

Odpowiadamy więc po raz n-ty: „Powiat przasnyski dysponuje już 49,6 mln zł przeznaczonych na PSG w Chorzelach i Sierakowie. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania następnych dotacji. Na strefę i drogi dojazdowe w Sierakowie zamierzamy przeznaczyć zapowiadane 16 mln zł, gdyż strefa już jest prawie kompletnie uzbrojona (najpilniej potrzebuje infrastruktury gazowej). Podstrefa w Chorzelach nie posiada żadnego uzbrojenia, dlatego w najbliższych latach zostanie tam zainwestowane ok. 70 mln zł na budowę infrastruktury technicznej. Jej elementem będzie także bocznica kolejowa, która jest potrzebna także strefie w Sierakowie. W poprzednich latach Starostwo zainwestowało ponad 35 mln zł na uzbrojenie strefy w Sierakowie i ponad 45 mln zł na drogi dojazdowe w okolicach strefy, co daje kwotę około 80 mln zł już wydatkowanych. Razem z planowanymi 16 mln zł na strefę przasnyską będzie to około 96 mln zł.  Nikt z radnych powiatowych gmin ościennych nie robił wtedy awantury, bo rozumieliśmy, że będzie to dobrze służyć Przasnyszowi i całemu powiatowi. Obecnie ta sama grupa osób, która próbowała zapobiec powstaniu strefy w Sierakowie,  podjęła analogiczną grę. Wtedy skutkiem tych zabiegów było opóźnienie powstania strefy o 3 lata. Gdyby nie to, dzisiaj zapomnielibyśmy już o problemie bezrobocia i migracji ludzi młodych. Strefa w Sierakowie jednak powstała w formie takiej jak miała powstać.  Starostwo stara się wyposażyć ją również w gaz, a z czasem również w dostęp do linii kolejowej. Fałszywi patrioci nie muszą o tę strefę walczyć, wystarczy, że nie będą nam przeszkadzać”.

Mamy tylko nadzieję, że razem z portalem eprzasnysz nie posuniecie się dalej.

Pan radny dostał się do rady powiatu dopiero w V kadencji, a już mianował się ojcem i bohaterskim obrońcą strefy gospodarczej w Sierakowie. I my się na to możemy zgodzić. Mamy tylko nadzieję, że razem z eprzasnysz nie posuniecie się dalej. Zwłaszcza chodzi o to, abyście nas nie obwinili o te setki anonimowych komentarzy zamieszczanych wybiórczo na eprzasnysz w latach poprzednich odsądzających od czci i wiary radnych PSL za wypowiedzenie umowy Aeroklubowi Warszawskiemu w związku z rozpoczęciem tworzenia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Komentarze ucichły dopiero wtedy, kiedy dziennik Rzeczpospolita na całej stronie opublikował zdjęcia i fakty związane z działalnością tych samych ludzi w zachodnich województwach Polski, gdzie przejęli w taki sam sposób, jak próbowano w Przasnyszu, byłe lotniska wojskowe obiecując powstanie Okęcia. Okęcie tam żadne nie powstało, a grunty leżą od lat ugorem, bo są zabezpieczeniem prywatnych kredytów tych osób.

Panie radny, niech pan na siłę nie robi z siebie bohatera, bo nie ma do tego podstaw.

Radny PiS robi też sam z siebie bohatera niesłusznie oskarżonego przez Starostę o sabotaż przeciwko powiatowi przasnyskiemu. Otóż Starosta mówił na sesji Rady Powiatu o pewnym szkodliwym dla naszych mieszkańców zjawisku, nie wymieniając żadnych nazwisk. Pan radny nie jest jedynym radnym, którzy zarzucają Starostwo interpelacjami i zapytaniami z ustawy o informacji publicznej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to akcja kierowana. Pracownicy Urzędu Miasta w Przasnyszu opowiadają coraz częściej o długich konsultacjach radnych powiatowych z PiS z Burmistrzem i Wiceburmistrz Przasnysza. Współpracę radnych PiS z Burmistrzem potwierdzają wspólne ataki na Starostę radnych PiS i Burmistrza przychodzącego na sesję Rady Powiatu. Ta akcja utrudnia nam wykorzystanie funduszy unijnych. Eprzasnysz publikuje znowu paszkwilancki list radnego PiS bez zapytania drugiej strony o zdanie.

 

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...