Przedszkolaki z wizytą w nowej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

Do nowej siedziby Miejskiej Biblioteki  zawitała  grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Marii Kownackiej w Przasnyszu.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku biblioteki. Po obejrzeniu Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz Czytelni Letniej, przyszedł czas na pokój opracowania zbiorów a także gabinet dyrektora. Dużym zainteresowaniem cieszył się fotel audio w Oddziale dla Dorosłych. Była to też znakomita okazja do posłuchania audiobooka pt. ” O wróbelku Elemelku”. Spacer między wysokimi regałami na pierwszym piętrze oraz ilość księgozbioru wyraźnie wzbudziły zainteresowanie najmłodszych. Nie zabrakło oczywiście rozmowy dotyczącej dbania o książki. Dzieci za pomocą lizaków z wesołą i smutą minką odpowiadały na zadawane pytania.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonywanie autorskich książeczek oraz przystawienie pieczątek bibliotecznych. Na koniec zajęć uczestnicy z zainteresowaniem oglądali książeczki dla najmłodszych, które bardzo przypadły im do gustu. Najmłodsi zapewnili, że wrócą do nas z rodzicami jako nasi czytelnicy.

Źródło MBP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments