Powiat Przasnyski na II miejscu w Rankingu Związku Powiatów Polskich!

Po raz kolejny, niezależne jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe polskie samorządy. W rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców za rok 2019 wyprzedził nas jedynie samorząd Augustowa. Co więcej, w porównaniu do zeszłorocznych wyników, awansowaliśmy o dwa miejsca, co pokazuje, że kierunek rozwoju samorządu przyjęty przez Radę i Zarząd Powiatu przynosi wymierne efekty i jest bardzo dobrze oceniany przez niezależnych ekspertów.

Cieszę się, że niezależny panel ekspertów docenił nasze zaangażowanie w skuteczną realizację zadań nałożonych przez ustawodawcę na samorządy powiatowe. Ciężka praca w minionym roku przyniosła spodziewane owoce i pozwoliła nam awansować na 2. miejsce w rankingu. Cały czas staramy się odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele zadań i wyzwań jest przed nami, ale obiecuję nadal jak najlepiej pełnić służbę na rzecz obywateli – podsumował starosta Krzysztof Bieńkowski.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
7 miesięcy temu

Śmiało można powiedzieć, że ten ranking to jakiś nieśmieszny żart.

Justyna
Justyna
7 miesięcy temu

Właśnie miałam okazję być wczoraj na sesji Rady Powiatu jako bezstronna mieszkanka powiatu przasnyskiego i chciałabym tu na forum podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat prac powiatu. Nie znam się kompletnie na polityce, nie mam wyższego wykształcenia ale to co zauważyłam w zachowaniu członków rady jest żenujące. Widzę że tu, ktoś kto ma inne zdanie niż Pan Starosta jest kompletnie lekceważony. W momencie gdy wypowiadał się jeden z radnych oraz Pani Wójt, Pan Starosta zajmował się rozmówkami, w ogóle nie słuchał,zupełny brak kultury i szacunku zresztą dla starszej od siebie Pani Wójt – żenada. Na wczorajszą sesję przyszło wielu mieszkańców… Czytaj więcej »