Powiat Przasnyski na II miejscu w Rankingu Związku Powiatów Polskich!

Po raz kolejny, niezależne jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe polskie samorządy. W rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców za rok 2019 wyprzedził nas jedynie samorząd Augustowa. Co więcej, w porównaniu do zeszłorocznych wyników, awansowaliśmy o dwa miejsca, co pokazuje, że kierunek rozwoju samorządu przyjęty przez Radę i Zarząd Powiatu przynosi wymierne efekty i jest bardzo dobrze oceniany przez niezależnych ekspertów.

Cieszę się, że niezależny panel ekspertów docenił nasze zaangażowanie w skuteczną realizację zadań nałożonych przez ustawodawcę na samorządy powiatowe. Ciężka praca w minionym roku przyniosła spodziewane owoce i pozwoliła nam awansować na 2. miejsce w rankingu. Cały czas staramy się odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele zadań i wyzwań jest przed nami, ale obiecuję nadal jak najlepiej pełnić służbę na rzecz obywateli – podsumował starosta Krzysztof Bieńkowski.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 miesięcy temu

Śmiało można powiedzieć, że ten ranking to jakiś nieśmieszny żart.

Justyna
Justyna
11 miesięcy temu

Właśnie miałam okazję być wczoraj na sesji Rady Powiatu jako bezstronna mieszkanka powiatu przasnyskiego i chciałabym tu na forum podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat prac powiatu. Nie znam się kompletnie na polityce, nie mam wyższego wykształcenia ale to co zauważyłam w zachowaniu członków rady jest żenujące. Widzę że tu, ktoś kto ma inne zdanie niż Pan Starosta jest kompletnie lekceważony. W momencie gdy wypowiadał się jeden z radnych oraz Pani Wójt, Pan Starosta zajmował się rozmówkami, w ogóle nie słuchał,zupełny brak kultury i szacunku zresztą dla starszej od siebie Pani Wójt – żenada. Na wczorajszą sesję przyszło wielu mieszkańców… Czytaj więcej »