LO KEN: OTWORZYLIŚMY DRZWI GIMNAZJALISTOM

Kilkaset osób odwiedziło mury naszej szkoły w ostatnią sobotę, 23 kwietnia, podczas Dnia Otwartego dla niedalekich absolwentów gimnazjów. Właśnie z myślą o naszych przyszłych uczniach pokazaliśmy wszystko, co mamy najlepszego.

Choć była to sobota, od wczesnego ranka budynek liceum tętnił życiem. Niemal każda klasa była udostępniona dla zwiedzających, tak by można było dokładnie poznać każdy zakątek szkoły. A i w każdej sali działo się coś ciekawego. Każdy zespół przedmiotowy – a tych mamy aż sześć – przygotował niespodzianki dla przybyłych gości. Można zatem było spróbować swych sił w eksperymentach chemicznych czy fizycznych, zagrać w gry logiczne z nauczycielami matematyki, spróbować pysznej rosyjskiej herbaty, przegryzając oryginalnymi amerykańskimi „brownie”… Atrakcji było więc naprawdę sporo.

Najważniejszym momentem Dnia Otwartego było spotkanie gimnazjalistów i ich rodziców z dyrekcją naszego liceum oraz kadrą pedagogiczną. Wtedy też dyrektor Radosław Waleszczak zaprezentował przygotowane profile klasowe dla pierwszych klas w roczniku 2015-2016, a także wskazał na atuty przasnyskiego LO im KEN. Do nich oczywiście należy zaliczyć m.in. żywą współpracę z uczelniami wyższymi z całego kraju, dodatkowe przedmioty oparte na autorskich programach edukacyjnych czy też doświadczoną kadrę, która jednak potrafi znaleźć wspólny język z młodzieżą.

W trakcie tego spotkania był czas na indywidualne rozmowy gimnazjalistów ze swoimi starszymi kolegami, poznawanie zwyczajów szkolnych i szukanie najlepszego rozwiązania edukacyjnego, które zaowocuje sukcesem na egzaminie maturalnym za trzy lata.

Od poniedziałku, 25 kwietnia, rozpoczęła się procedura naboru na rok szkolny 2016-2017. Gimnazjaliści – do dzieła!

LO KEN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments