Klub Mamy spotkał się z fizjoterapeutką

Fundacja „Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności” (ROSA) w Przasnyszu realizuje zadanie publiczne finansowe ze środków miasta Przasnysz pt. „Prowadzenie Centrum Animacji dla społeczności lokalnej”. Na warunkach tego zadania prowadzone są m.in programy animacyjne z aktywnymi mieszkańcami. Jednym z tych programów jest program animacyjny dla Klubu Mamy, w ramach którego członkinie Klubu Mamy uczestniczyły 5 grudnia w spotkaniu prowadzonym przez fizjoterapeutkę „Prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia”

Wraz z innymi mamami postanowiłyśmy środki przeznaczyć na spotkanie z fizjoterapeutą. 5 grudnia miałyśmy przyjemność gościć w naszym Klubie Marlenę Holm (fizjoterapeutkę z Ciechanowa).

holm

Było to dla nas bardzo praktyczne spotkanie, bo miałyśmy szansę dowiedziec się i przećwiczyć jak prawidłowo podnosić nasze maluchy, jak je układać. Ponadto fizjoterapeutka przeszkoliła nas w kwestii wyboru pierwszej, właściwej łyżeczki i pierwszej pary butów dla naszych pociech. W ramach dofinasowania skorzystałyśmy z bardzo szerokiej wiedzy naszego gościa m.in zyskałyśmy wiele informacji na temat zabawek dla dzieciaków.

Ciekawostka: chodzik tak bardzo lubiany przez rodziców i ich pociechy od wielu lat, niesie za sobą wiele ryzyka związanego z prawidłową nauką chodzenia. Pierwsze kroki stawiane przez malucha uczą nienaturalnego chodu. Szeroki rozstaw bioder w chodziku mocno przyczynia się do kłopotów z chodzeniem w późniejszych latach.

Magdalena Kania

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments