Gmina Jednorożec. Dwa pożary spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi.

Wczorajsze wyładowania atmosferyczne doprowadziły do dwóch poważnych pożarów na terenie gminy Jednorożec. Interweniowało dziewięć jednostek straży pożarnej.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 19:00 w Jednorożcu na ulicy Długiej.

– W chwili przybycia na miejsce zdarzenia strażacy zastali w fazie rozwiniętej pożar stodoły oraz znajdującej się w niej bel słomy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca i podaniu prądów gaśniczych wody w natarciu na pożar oraz prądów wody w obronie na zagrożoną drugą przyległą stodołę. Ratownicy pracujący w strefie zadymienia zabezpieczeni byli w aparaty ochrony układu oddechowego – informuje KP PSP Przasnysz.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budynku, która zagrażała bezpieczeństwu.

Następnie w krótkim odstępie czasu piorun uderzył w budynek mieszkalny w miejscowości Ulatowo Pogorzel. Strażacy zastali tu pożar poddasza budynku mieszkalnego. Dym wydobywał się z kalenicy budynku na zewnątrz. Wszyscy mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

– Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego na pionie budynku przystąpili do gaszenia pożaru podając prądy wody w natarciu na palące się elementy więźby dachowej. W międzyczasie wyniesiono z poddasza mienie, które mogło być narażone na uszkodzenia podczas działań – czytamy w raporcie.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: JRG Przasnysz, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec, Ulatowo Pogorzel, Chorzele, Parciaki, Lipa, Olszewka, Małowidz i Budki.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
6 miesięcy temu

Tak to bywa jak oszczędza się na instalacji odgromieniowej.

Pilot
Pilot
6 miesięcy temu
odpowiada  Beata

Odgromowej jak już coś

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Beata

A Ty u siebie masz? No pochwal się.

Beata
Beata
6 miesięcy temu

Oczywiście na wszystkich budynkach również gospodarczych–jak ktoś ma trochę pojęcia i chęci to mały koszt–dużo roboty

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Beata

Mały koszt na dom i wszystkie budynki gospodarcze? To chyba z Ciebie taka farmerka, co płacze że KRUSu co kwartał 4 stówki, a w garażu John Deere za 180 tysi…

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu

Za180tysi?to taki z 12lat

JP anonim
JP anonim
6 miesięcy temu
odpowiada  Beata

Żałosne babsko!!!