Burmistrz Przasnysza poddany kwarantannie?

Jak udało nam się dowiedzieć, burmistrz Łukasz Chrostowski do 23 marca nie będzie urzędował w swoim gabinecie. Jego nieobecność ma związek z powrotem z zagranicznej podróży i jest efektem pandemii COVID-19.

 

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o służbowej podróży burmistrza Przasnysza do Norwegii. Wyjazd, z którego włodarz powrócił wczoraj, miał związek ze staraniami miasta o grant w wysokości do 10 mln euro z funduszy norweskich. O szczegółach wizyty informowaliśmy tu:

Burmistrz Łukasz Chrostowski poleciał do Norwegii reprezentować Przasnysz.

Nasi czytelnicy (telefonicznie i w komentarzach) alarmowali, że Łukasz Chrostowski wrócił do pracy, co ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem, mogło okazać się działaniem nieroztropnym.

W związku z wątpliwościami czytelników zadaliśmy burmistrzowi kilka pytań:

Czy zamierza Pan się udać na domową kwarantannę, czy wraca Pan z marszu do sprawowania obowiązków? Czy konsultował pan sytuację z Sanepidem? Nie obawia się Pan epidemii w urzędzie miasta?

Zdecydowałem się na telepracę do 23 marca – odparł burmistrz. – Wszyscy włodarze miast, którzy ze mną wrócili z Norwegii, zdecydowali się na taki środek zapobiegawczy. Jestem cały czas „na telefonie” z moim zastępcą i sekretarzem. Sanepid nie ma wytycznych co do powrotu z Norwegii. Jestem zdrowy, nie mam żadnych objawów – telepraca ma charakter WYŁĄCZNIE profilaktyczny — poinformował burmistrz.


 

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
11 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu .

Emilia
Emilia
11 miesięcy temu

Wyjeżdżać zagranicę w czasie epidemii to mówiąc delikatnie lekkomyślność

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

Panie Burmistrzu,
A jak wrażenia z wyjazdu do Norwegii? Czad, nieprawdaż?
Mają strefy wolne od LGBT ??

Maria
Maria
11 miesięcy temu

Słuszna decyzja. Bardzo rozsądne.

Adam
Adam
11 miesięcy temu

Słusznie. Pokaz odpowiedzialności. Trzeba dmuchać na zimne.

Zwichro
Zwichro
11 miesięcy temu

Normalna kolej rzeczy. Dobry pomysł Pana Chrostowskiego. Najważniejsze to nie narażać innych.

Jan
Jan
11 miesięcy temu

Odpowiedzialna i dobra decyzja! Tak trzymać !

Walenty
Walenty
11 miesięcy temu

Bardzo głupia decyzja że w ogóle tam pojechał. A druga kwestia że wirus ten może być po kilkunastu dniach uaktywniony więc nawet jeśli wróci po 2 tygniach może jeszcze zarazac.

czarnobiały
czarnobiały
11 miesięcy temu

Burmistrz powinien być objęty 14 dniową kwarantanną jak wszyscy wracający z zagranicy. skoro wraca 12 marca to powinien być odizolowany do 26 a nie 23 marca

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu

Pan Burmistrz?! Kto Pana wybrał? Jak czterokrotnie można przekręcić nazwisko udzielając ślubu …? O pozostałych wpadkach nawet nie wspomnę…. Brawo Przasnysz! Gratuluje Burmistrza!