Burmistrz Przasnysza poddany kwarantannie?

Jak udało nam się dowiedzieć, burmistrz Łukasz Chrostowski do 23 marca nie będzie urzędował w swoim gabinecie. Jego nieobecność ma związek z powrotem z zagranicznej podróży i jest efektem pandemii COVID-19.

 

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o służbowej podróży burmistrza Przasnysza do Norwegii. Wyjazd, z którego włodarz powrócił wczoraj, miał związek ze staraniami miasta o grant w wysokości do 10 mln euro z funduszy norweskich. O szczegółach wizyty informowaliśmy tu:

Burmistrz Łukasz Chrostowski poleciał do Norwegii reprezentować Przasnysz.

Nasi czytelnicy (telefonicznie i w komentarzach) alarmowali, że Łukasz Chrostowski wrócił do pracy, co ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem, mogło okazać się działaniem nieroztropnym.

W związku z wątpliwościami czytelników zadaliśmy burmistrzowi kilka pytań:

Czy zamierza Pan się udać na domową kwarantannę, czy wraca Pan z marszu do sprawowania obowiązków? Czy konsultował pan sytuację z Sanepidem? Nie obawia się Pan epidemii w urzędzie miasta?

Zdecydowałem się na telepracę do 23 marca – odparł burmistrz. – Wszyscy włodarze miast, którzy ze mną wrócili z Norwegii, zdecydowali się na taki środek zapobiegawczy. Jestem cały czas „na telefonie” z moim zastępcą i sekretarzem. Sanepid nie ma wytycznych co do powrotu z Norwegii. Jestem zdrowy, nie mam żadnych objawów – telepraca ma charakter WYŁĄCZNIE profilaktyczny — poinformował burmistrz.


 

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
8 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu .

Emilia
Emilia
8 miesięcy temu

Wyjeżdżać zagranicę w czasie epidemii to mówiąc delikatnie lekkomyślność

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu

Panie Burmistrzu,
A jak wrażenia z wyjazdu do Norwegii? Czad, nieprawdaż?
Mają strefy wolne od LGBT ??

Maria
Maria
8 miesięcy temu

Słuszna decyzja. Bardzo rozsądne.

Adam
Adam
8 miesięcy temu

Słusznie. Pokaz odpowiedzialności. Trzeba dmuchać na zimne.

Zwichro
Zwichro
8 miesięcy temu

Normalna kolej rzeczy. Dobry pomysł Pana Chrostowskiego. Najważniejsze to nie narażać innych.

Jan
Jan
8 miesięcy temu

Odpowiedzialna i dobra decyzja! Tak trzymać !

Walenty
Walenty
8 miesięcy temu

Bardzo głupia decyzja że w ogóle tam pojechał. A druga kwestia że wirus ten może być po kilkunastu dniach uaktywniony więc nawet jeśli wróci po 2 tygniach może jeszcze zarazac.

czarnobiały
czarnobiały
8 miesięcy temu

Burmistrz powinien być objęty 14 dniową kwarantanną jak wszyscy wracający z zagranicy. skoro wraca 12 marca to powinien być odizolowany do 26 a nie 23 marca

Marcin
Marcin
7 miesięcy temu

Pan Burmistrz?! Kto Pana wybrał? Jak czterokrotnie można przekręcić nazwisko udzielając ślubu …? O pozostałych wpadkach nawet nie wspomnę…. Brawo Przasnysz! Gratuluje Burmistrza!