Zuchy i harcerze z przasnyskiego Hufca ZHP na Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Wisła”

Harcerze z 4 Hdk „Wega” oraz 2. Gromada Zuchowa „Młode Orły” wzięli udział w Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Wisła”. Na trasach rajdowych w Sochaczewie i Ostrołęce walczyli o podium.

 

Harcerze oraz zuchy z Hufca ZHP Przasnysz wzięli udział w 45. Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Wisła” organizowanym przez Chorągiew Mazowiecką. Patronat Honorowy nad imprezą objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Tegoroczny rajd odbył się w dniach 28 – 29 maja, w trochę innej formule. Działania, podobnie, jak w roku ubiegłym, były zregionalizowane i organizowane przez lokalne hufce, a trasy rajdowe rozmieszczone w różnych miejscach na terytorium województwa mazowieckiego.

 

Harcerze z przasnyskiej drużyny 4 HDK „Wega” wybrali się do Sochaczewa na trasę nr 3 „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Bohaterką trasy była Maria Grzegorzewska, prekursorka Polskiej Pedagogiki Specjalnej w pracy z osobami niewidomymi i ociemniałymi.

– Dzięki zadaniom, które na nas czekały potrafimy już wyobrazić sobie życie osób niewidomych i niesłyszących. Za nami kolejna niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół, dużo nowej wiedzy, którą możemy przekazywać dalej a przede wszystkim wspaniałe wspomnienia, które pozostaną z nami na długo – opisuje przasnyska drużyna.

2. Gromada Zuchowa „Młode Orły” z Przasnysza wybrała trasę zuchową – „Czas Odkrywców” w Ostrołęce. Zadania rajdowe przygotował dla nich Hufiec ZHP im. gen. J. Bema w Ostrołęce, który przybliżył najmłodszym postać Ignacego Łukasiewicza. Odkryli historię powstania lampy naftowej, odwiedzili prawdziwe laboratorium chemiczne i dowiedzieli się jak z kawałka drewna wykonuje się cienką kartkę papieru.

– Sami również zaprojektowaliśmy robota, który będzie pomagał nam w dalszym harcowaniu. Nauczyliśmy się kilku nowych zuchowych śpiewanek, a najbardziej w pamięć zapadła nam „Babka w klapkach” – informują.

Udało się im zająć 2. miejsce. Zmęczeni, szczęśliwi i z kolejnymi wspomnieniami wrócili do Przasnysza.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments