ZSP Chorzele: Spotkanie integracyjne 2b – Noc w szkole

Obfite opady deszczu oraz dosyć niska temperatura tej jesieni uniemożliwiły klasie II b L.O. organizację spotkania integracyjnego w plenerze. Zamiast ogniska młodzież wpadła na pomysł, by spędzić wspólnie wieczór oraz, pierwszą w historii, noc w szkole. Spotkanie zorganizowano w piątek 20 października 2017 roku.

Miało ono na celu integrację poprzez różne gry i zabawy oraz zapoznanie z nowym wychowawcą. Ponadto, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych poprzez projekcję filmu z napisami oraz zabawy związane z Halloween.

Zbiórka w szkole nastąpiła o godzinie 20.00. Na samym początku uczniowie przygotowali salę lekcyjną numer 9 do zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć. Ławki, krzesła oraz przyniesione wcześniej z hali sportowej materace zostały umiejscowione na końcu sali pod ścianą. Następnie, część uczniów zajęła się wycinaniem lampionu z dyni, a pozostali rozpoczęli karaoke. Chętni próbowali swych sił w śpiewie: solo, w duecie lub chórze, sprawdzając się w różnorodnym repertuarze. Spotkanie umilił występ kolegi Adama, który wyrapował swój autorski tekst.

Po śpiewie przyszła kolej na taniec. Młodzież chętnie odreagowywała stres szkolny wywijając w parach lub w kółku. Kolejnym punktem była zabawa w kalambury, po czym wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji, jaką była pizza. Posiłek umilał seans filmowy na materacach. Wszyscy mogli też degustować przygotowane przez swoje koleżanki ciasto oraz babeczki.

Gdy skończył się film, około północy, klasa II b, niezmęczona, a wręcz wciąż podekscytowana, przystąpiła do znanej gry weselnej zwanej „Gorące krzesła”. Po zatrzymaniu muzyki, trzeba było zająć miejsca na ustawionych w kółko krzesłach, których było mniej niż ochotników. Osoba, której nie udało się znaleźć wolnego krzesła odpadała z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej zabierane było jedno krzesło. Ubaw był niesamowity. Konkurencja była stopniowo utrudniana poprzez komendę przynoszenia różnych przedmiotów.

Około godziny 1.00 w nocy zebrani wzięli udział w konkurencji związanej ze zbliżającym się świętem Halloween. Z miski z wodą, bez pomocy rąk, trzeba było wyławiać jabłka.

Troszkę zamoczona, lecz dalej żądna wyzwań młodzież, z zawiązanymi oczami odgadywała poprzez dotyk jaki przedmiot ma w dłoniach. Pozostałe konkurencje to „Jaka to melodia”, taniec z balonem oraz „Wycieczka do ZOO”. Ta ostatnia polegała na wstawaniu i obieganiu rządu krzeseł po usłyszeniu w odczytywanej historyjce nadanego wcześniej imienia. Poza tym, uczniowie spróbowali swych sił w konkurencji, w której konkretne części ciała musiały pozostać na podłodze.

Około godziny 5.00 rano zaczął się odpoczynek na materacach. Cztery godziny później cała ekipa zjadła wspólnie śniadanie. O godzinie 10.00 nastąpiło zakończenie tego pełnego wrażeń i atrakcji spotkania. Cele imprezy zostały zrealizowane. Choć niewyspani, to bardzo zadowoleni już planują kolejne takie spotkanie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments