Żołnierze 2. Orel Przasnysz ze złotem w halowej piłce nożnej. Szer. Maciej Smoliński najlepszym zawodnikiem mistrzostw

W Giżycku odbyły się mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w halowej piłce nożnej. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentacji 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

 

W zawodach tych wzięło udział 13 zespołów wchodzących w skład 3. Grupy Współzawodnictwa Sportowego Dowództwa Generalnego RSZ (16.DZ).

Pierwsza faza to rozgrywki grupowe i już w pierwszym meczu mistrzostw nasi żołnierze zagrali z faworytami zawodów, zespołem Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia z Torunia. Po zaciętym meczu żołnierze Ośrodka musieli przełknąć gorycz porażki, gdyż mecz zakończył się przegraną 2:4. Aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek zawodnicy z Przasnysza musieli wygrać wszystkie kolejne mecze. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wygrali z zespołami: 9. pułku rozpoznawczego z Lidzbarka oraz 20. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka.

 

W drugiej fazie nasz zespół nie doznał już porażki i pokonał kolejno: 4. pułk chemiczny z Brodnicy, 14. pułk przeciwpancernego z Suwałk oraz gospodarza zawodów, drużynę 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka. Mecz półfinałowy to rewanż za porażkę z zespołem z Torunia. Znakomite umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim olbrzymia determinacja i wola walki pozwoliła na prowadzenie meczu pod nasze dyktando. Drużyna z CSAiU doświadczyła dotkliwej porażki z naszym zespołem przegrywając 6:1. W finale przasnyscy piłkarze spotkali się ponownie z zespołem gospodarzy z 15.BZ. Po znakomitym meczu i wysokiej wygranej 7:2, to nasi żołnierze sięgnęli po złote medale.

Na zakończeniu zawodów najlepsze drużyny nagrodzone zostały przez Dowódcę 15.BZ gen. bryg. Bogdana Rycerskiego pamiątkowymi pucharami i medalami. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został zawodnik 2.ORel szer. Maciej Smoliński.

 

Źródło 2.ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Gratulacje, Macio jak zawsze niezawodny, MKS!! 😀