Żołnierze 2. ORel Przasnysz rozdali prawie 110 tys. maseczek

Na wniosek władz Miasta Przasnysz – Łukasza Chrostowskiego oraz Miasta i Gminy Chorzele – Beaty Szczepankowskiej żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego wsparli działania w zakresie wydawania maseczek ochronnych.

 

W ubiegłym tygodniu kilkudziesięciu żołnierzy Ośrodka uczestniczyło w akcji dystrybucji maseczek ochronnych przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Ze względu na duży obszar działania całe przedsięwzięcie rozłożono w czasie trzech dni. Udało się dotrzeć do mieszkańców 2 miast i aż 65 miejscowości z terenu Gminy Chorzele. Zorganizowaliśmy 14 punktów dystrybucji, w tym także 3 mobilne, tak by dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących osób. Wzorowa współpraca pomiędzy Ośrodkiem a wymienionymi władzami samorządowymi poskutkowała wydaniem blisko 110 tysięcy maseczek dla lokalnych mieszkańców! Bardzo się cieszę, że udało się to zrobić w tak krótkim czasie. Słowa podziękowania należą się również Mieszkańcom tych miast i miejscowości za zrozumienie oraz liczne oznaki sympatii kierowane w trakcie akcji do naszych żołnierzy i przedstawicieli samorządów – podsumowując akcję powiedział płk dypl. Bogusław Postek.

 

 

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego zaangażowani są również w zwalczanie skutków epidemii koronawirusa. Aktywnie niosą pomoc wspierając służbę zdrowia w kilku szpitalach na terenie Garnizonu Przasnysz.

 


 

Źródło 2ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
12 dni temu

Słowa uznania dla Panów rozdających , mili i empatyczni. Zresztą jaki Dowódca takie Jego dzieci. Panie pułkowniku , może być Pan dumny. Wielkie DZIĘKUJEMY (: