Zobacz, które urzędy w naszym powiecie pracują 2 maja.

Zbliża się majówka. Włodarze większości naszych gmin i powiatu postanowili pójść urzędnikom na rękę  i sprawić, by mieli kilka dni wolnego. W zamian mieszkańcy urzędowe sprawy będą mogli załatwić w sobotę. Dowiedzieliśmy się które urzędy będą nieczynne 2 maja oraz kiedy odpracują długi weekend.

W tym roku majówka rozpoczyna się w środku tygodnia. Ustawowo dniami wolnymi od pracy jest więc środa – 1 maja oraz piątek – 3 maja. Zaraz po wolnym piątku jest także niepracujący weekend. Wzięcie urlopu 2 maja (czwartek), umożliwia zyskanie aż 5 dni wolnego.

Naprzeciw oczekiwaniom urzędników wyszedł m.in. burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, który już 5 kwietnia wydał zarządzenie wyznaczające dzień 02.05.2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta Przasnysz. W tym dniu magistrat będzie nieczynny. Odpracowanie wolnego od pracy dnia nastąpi w sobotę 25.05.2019 r.

Nie inaczej jest w Krasnem, gdzie 2 maja urząd również będzie nieczynny. Jest jednak różnica, ponieważ pracownicy wolny dzień już odpracowali, a urząd gminy w Krasnem był czynny w sobotę 30 marca.

2 maja nie załatwimy także spraw w urzędzie gminy w Jednorożcu. Wójt Krzysztof Iwulski zarządził, że wolne zostanie odpracowane już w kolejny weekend – w sobotę 11 maja. W dniu wyznaczonym do odpracowania pracownicy urzędu gminy w Jednorożcu w budynku przy ul. Odrodzenia 14 będą pracować w godzinach od 7:30 do 15:30, natomiast w budynku przy ul. Odrodzenia 6 (Klub SENIOR+) będą dostępni w godzinach od 9:00 do 16:00. Pracownicy gminnego Zespołu Usług Komunalnych w budynku przy ul. Zielonej 30 urzędować będą w godzinach od 7:00 do 15:00.

W długi weekend nieczynny będzie także urząd gminy w Krzynowłodze Małej. Tamtejsi urzędnicy będą za to pracować w sobotę, 25 maja od 7.30 do 15.30.

Dłuższe majowe święta przewidziano także w starostwie. W tym przypadku, 2 maja zostanie odpracowany w sobotę 18 maja. Wiele wskazuje na to, że starosta Krzysztof Bieńkowski będzie wykonywał urzędowe czynności 3 maja, podczas uroczystości związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji. Jak poinformował nas burmistrz Łukasz Chrostowski, zorganizowanie tegorocznych obchodów narodowego święta w Przasnyszu spoczęło na barkach powiatu. Włodarze ustalili bowiem, że ciężar organizacji majowych uroczystości starostwo będzie dzierżyło naprzemiennie z miastem. W 2020 r. gospodarzem imprezy po raz pierwszy będzie burmistrz Łukasz Chrostowski.

Chorzele i Czernice Borowe pracują normalnie

Nie wszyscy urzędnicy mogą liczyć na dłuższą weekendową labę. Burmistrz Chorzel Beata Szczepankowska oraz wójt Czernic Borowych Wojciech Brzeziński uznali, że podległe im urzędy 2 maja będą pracowały normalnie.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments