Zderzenie trzech aut w Klewkach i rozszczelniona butla LPG.

Jak informuje KP PSP Przasnysz 8 października bieżącego roku około godz. 18:50 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej w miejscowości Klewki.

W chwili przybycia straży pożarnej, dwa samochody znajdowały się poza jezdnią, natomiast trzeci stał na pasie jezdni. Pojazdami łącznie podróżowało 6 osób, jedna z osób znajdowała się w karetce pogotowia i udzielana jej była pomoc medyczna polegająca na opatrzeniu rany kończyny górnej.

Straż pożarna zabezpieczyła i oświetliła miejsce zdarzenia, wstrzymała ruch drogowy na drodze wojewódzkiej, zakręciła zawór w instalacji gazowej w jednym z pojazdów i odłączyła zasilania instalacji elektrycznych we wszystkich pojazdach.

Po kilku minutach akcji ratowniczej doszło do rozszczelnienia się zbiornika z instalacją gazową w aucie i samoczynnym wypływie gazu powodując dodatkowe zagrożenie. Strażacy wyznaczyli strefę bezpieczną i ewakuowali wszystkie osoby postronne ze strefy zagrożenia. Następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ustawili kurtyny wodne w celu zredukowania ilości oparów wydostającej się substancji i ukierunkowania chmury gazowej na pobliskie pole.

Po opróżnieniu zbiornika instalacji LPG, strażacy przy pomocy urządzeń pomiarowych sprawdzili strefę bezpośredniego zagrożenia oraz najbliższą okolicę gdzie zdarzenie miało miejsce. Pomiary nie wykazały obecności gazu.

Ruch drogowy wznowiono po usunięciu rozbitych samochodów.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy pojazdy: przód samochodu osobowego Ford Focus; lewy bok oraz instalacja LPG w samochodzie Hyundai Santa Fe; lewy przedni bok w pojeździe Volkswagen Golf.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne KSRG: Obrąb i Rostkowo.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments