Zatrzymano uczestników tragedii pod Myszyńcem. Obaj byli pijani!

Wczoraj około godziny 16:00 pod Myszyńcem doszło do wypadku drogowego z udziałem motoroweru i pojazdu osobowego. Niespełna 18 – letni motorowerzysta w wyniku odniesionych ran zmarł. Kierowca i pasażer osobówki uciekli z miejsca zdarzenia.

 

Policja po dotarciu na miejsce zastała 18 – letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który był reanimowany. Nie zastano natomiast kierowcy i pasażera forda, który brał udział w zdarzeniu. Mężczyźni oddalili się z miejsca, nie udzielając ofierze pomocy.

 

Kilka minut później, dzięki rysopisowi przekazanemu przez świadka, policjanci zatrzymali 51 – letniego pasażera auta, natomiast kierowca według przekazanych informacji uciekł pieszo. Podjęto pościg. 44 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany kilometr od miejsca wypadku w trakcie wsiadania do innego auta. Mężczyzna był agresywny, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Badanie trzeźwości wykazało, że obydwaj mężczyźni byli pijani. U kierowcy alkomat wykazał prawie promil, a u pasażera półtora promila alkoholu. Obydwaj zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Niestety w wyniku zderzenia się pojazdów kierujący jednośladem, 18 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments