Zamiast tylnej szyby kawałek tektury na listewce. Tak przasnyski przewoźnik wiózł dziś dzieci do szkoły!

Dziś w Wiśniewie policjanci zatrzymali autobus, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły. W pojeździe nie było tylnej szyby, jej miejsce zajął karton. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy i mandat.

 

Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie.

– W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele – informuje asp. szt. Anna Pawłowska

 

Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci. Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem, policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

 

 

 

Sprawdź również
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bango
Bango
7 miesięcy temu

Szrot z Francji .

Wiola
Wiola
7 miesięcy temu

Przasnysz ma dobrego przewoźnika

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Ale obskurny ten autobus w środku. Naprawdę nie stać nas, żeby dzieci do szkoły jeździły vzyns normalnym?

Bbb
Bbb
7 miesięcy temu

Takie autobusy zapewnia przewoźnik, stare i śmierdzące gruchoty. Smród spalin czuć z daleka – dobrze wiem, co mówię. Organ prowadzący szkołę to wie, to żadna tajemnica, wszyscy widzą co jeździ po ulicach i podjeżdża pod szkoły. Rodzice nie mogą sobie wybrać autobusu szkolnego. Mogliby oczywiście sami dowozić dzieci, ale nie każdy ma taką możliwość. Niestety.

Asia
Asia
7 miesięcy temu

Kto wydaje pozwolenia i dopuszcza do jazdy autokary, których miejsce jest od 10 lat na złomowisku? To narażanie naszego zdrowia oraz zagrożenie dla innych kierowców.

Jaro
Jaro
7 miesięcy temu
Reply to  Asia

Żeby nie przewoźnik z Przasnysza to dzieci by nie miały czym dojechać do szkoły i część ludzi którzy się przemieszczają z miasta do miasta dojeżdżają do pracy również dzieci na wycieczki dlaczego nie broniliście PKS tylko daliście roznieść a gdy byście rozsądnie podeszli do tego wydarzenia z szybą to zapytać się kierowcy czemu cofnął w znak może zacząć od umiejętności kierowcy czemu cofa się po znakach przecież przewoźnik nie wysłał w trasę autobusu bez szyby a Asia by kasowała samochody po 10 latach a sama jeździłaby 15 letnią osobówka przecież lepiej z salonu,///

Asia
Asia
7 miesięcy temu
Reply to  Jaro

Oczywiście, można jeździć również na kosiarce albo samochodem bez drzwi i hamulców pytanie tylko czy to jest bezpieczne? Czy są to standardy minimalne czasów w których żyjemy ? No raczej Jaro nie, więc nie będę dziękować pozwól z łaski swojej za ten dobrobyt bo dopiero jak coś złego się wydarzy otworzysz oczy, że może jednak warto wymagać od usługodawców przyzwoitych warunków. Te autokary które w ostatnim czasie są dopuszczane do jazdy są stare, wątpliwej sprawności a co za tym idzie stanowią zagrożenie. Ziemniaki można w nich wozić ale nie dzieci do szkoły.

Asia
Asia
7 miesięcy temu
Reply to  Asia

Nikt nie mówi o luksusach tylko o przyzwoitych i bezpiecznych warunkach.

Reling
Reling
7 miesięcy temu

Wszystkie autobusy tego przewoźnika tak wyglądają. Policja niech zacznie sprawdzać poziom spalin w środku, bo się udusić można

Bango
Bango
7 miesięcy temu
Reply to  Reling

Nie wszystkie . 410 do Warszawy zawsze Scania

Janek
Janek
7 miesięcy temu
Reply to  Bango

Luksusowe, bo się boją policji stołecznej. A dzieci lokalinie jeżdżą padakami emitującymi trujące spaliny, bo „to swój tutejszy przedsiębiorca”. Prywaciarz.

Ali
Ali
7 miesięcy temu

I bardzo dobrze! Proszę skontrolować pozostałe szkolne autobusy. Dzieci na wsiach w naszym powiecie jeżdżą takimi starociami, to smutny fakt. Tylko kto takie gruchoty dopuszcza do ruchu na drogach??!! Przegląd i miejsce jego wydania oraz osobę, która to zrobila też warto skontrolować!!

Ddd
Ddd
7 miesięcy temu

Na trasie Przasnysz Ostrołęka też jeżdził taki grat,nie dawali biletów i jeszcze go skasowali bo podobno im się nie opłaciło.A na rozkładzie wciąż istnieje.Ale kto bogatemu coś nakaże

Bono
Bono
7 miesięcy temu

Gdy wyjeżdżają z bazy i włączają się do ruchu w ul. Makowską w sąsiadujących działkach trzeba uciekać do domu bo nie ma czym oddychać.

Bingo
Bingo
7 miesięcy temu

Niech bierze przykład z przewoźnika z Mławy .jego Tabor i świadczone usługi można stawiać za wzór

Jamal
Jamal
7 miesięcy temu

potwierdzam, te autobusy w Przasnyszu tak kopcą że nie można oddychać, policja i inspekcja powinni się nimi zainteresować. Wystarczy się ustawić przy wyjeździe z ul. Przemysłowej.

Kas.
Kas.
7 miesięcy temu

Takie gównozjady. Pieniądze brać, ale inwestować w autobusy to już średnio a raczej wcale. Wstyd drogi przewoźniku! Wstyd!

Anna
Anna
7 miesięcy temu

Najważniejsze że rodzinie żyje sie dobrze. Kto by się ludźmi przejmował.

Stasiek
Stasiek
7 miesięcy temu

Cena czyni cuda a gmina zmieniła pks na gorsze badziewie jeszcze. Wojt bierze dole

Vic
Vic
7 miesięcy temu

Ale PKS najlepiej było sprzedać!