Zamiast tylnej szyby kawałek tektury na listewce. Tak przasnyski przewoźnik wiózł dziś dzieci do szkoły!

Dziś w Wiśniewie policjanci zatrzymali autobus, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły. W pojeździe nie było tylnej szyby, jej miejsce zajął karton. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy i mandat.

 

Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie.

– W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele – informuje asp. szt. Anna Pawłowska

 

Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci. Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem, policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

 

 

 

Sprawdź również
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bango
Bango
13 dni temu

Szrot z Francji .

Wiola
Wiola
13 dni temu

Przasnysz ma dobrego przewoźnika

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Ale obskurny ten autobus w środku. Naprawdę nie stać nas, żeby dzieci do szkoły jeździły vzyns normalnym?

Bbb
Bbb
13 dni temu

Takie autobusy zapewnia przewoźnik, stare i śmierdzące gruchoty. Smród spalin czuć z daleka – dobrze wiem, co mówię. Organ prowadzący szkołę to wie, to żadna tajemnica, wszyscy widzą co jeździ po ulicach i podjeżdża pod szkoły. Rodzice nie mogą sobie wybrać autobusu szkolnego. Mogliby oczywiście sami dowozić dzieci, ale nie każdy ma taką możliwość. Niestety.

Asia
Asia
13 dni temu

Kto wydaje pozwolenia i dopuszcza do jazdy autokary, których miejsce jest od 10 lat na złomowisku? To narażanie naszego zdrowia oraz zagrożenie dla innych kierowców.

Jaro
Jaro
10 dni temu
Reply to  Asia

Żeby nie przewoźnik z Przasnysza to dzieci by nie miały czym dojechać do szkoły i część ludzi którzy się przemieszczają z miasta do miasta dojeżdżają do pracy również dzieci na wycieczki dlaczego nie broniliście PKS tylko daliście roznieść a gdy byście rozsądnie podeszli do tego wydarzenia z szybą to zapytać się kierowcy czemu cofnął w znak może zacząć od umiejętności kierowcy czemu cofa się po znakach przecież przewoźnik nie wysłał w trasę autobusu bez szyby a Asia by kasowała samochody po 10 latach a sama jeździłaby 15 letnią osobówka przecież lepiej z salonu,///

Asia
Asia
9 dni temu
Reply to  Jaro

Oczywiście, można jeździć również na kosiarce albo samochodem bez drzwi i hamulców pytanie tylko czy to jest bezpieczne? Czy są to standardy minimalne czasów w których żyjemy ? No raczej Jaro nie, więc nie będę dziękować pozwól z łaski swojej za ten dobrobyt bo dopiero jak coś złego się wydarzy otworzysz oczy, że może jednak warto wymagać od usługodawców przyzwoitych warunków. Te autokary które w ostatnim czasie są dopuszczane do jazdy są stare, wątpliwej sprawności a co za tym idzie stanowią zagrożenie. Ziemniaki można w nich wozić ale nie dzieci do szkoły.

Asia
Asia
9 dni temu
Reply to  Asia

Nikt nie mówi o luksusach tylko o przyzwoitych i bezpiecznych warunkach.

Reling
Reling
13 dni temu

Wszystkie autobusy tego przewoźnika tak wyglądają. Policja niech zacznie sprawdzać poziom spalin w środku, bo się udusić można

Bango
Bango
13 dni temu
Reply to  Reling

Nie wszystkie . 410 do Warszawy zawsze Scania

Janek
Janek
12 dni temu
Reply to  Bango

Luksusowe, bo się boją policji stołecznej. A dzieci lokalinie jeżdżą padakami emitującymi trujące spaliny, bo „to swój tutejszy przedsiębiorca”. Prywaciarz.

Ali
Ali
13 dni temu

I bardzo dobrze! Proszę skontrolować pozostałe szkolne autobusy. Dzieci na wsiach w naszym powiecie jeżdżą takimi starociami, to smutny fakt. Tylko kto takie gruchoty dopuszcza do ruchu na drogach??!! Przegląd i miejsce jego wydania oraz osobę, która to zrobila też warto skontrolować!!

Ddd
Ddd
13 dni temu

Na trasie Przasnysz Ostrołęka też jeżdził taki grat,nie dawali biletów i jeszcze go skasowali bo podobno im się nie opłaciło.A na rozkładzie wciąż istnieje.Ale kto bogatemu coś nakaże

Bono
Bono
13 dni temu

Gdy wyjeżdżają z bazy i włączają się do ruchu w ul. Makowską w sąsiadujących działkach trzeba uciekać do domu bo nie ma czym oddychać.

Bingo
Bingo
13 dni temu

Niech bierze przykład z przewoźnika z Mławy .jego Tabor i świadczone usługi można stawiać za wzór

Jamal
Jamal
13 dni temu

potwierdzam, te autobusy w Przasnyszu tak kopcą że nie można oddychać, policja i inspekcja powinni się nimi zainteresować. Wystarczy się ustawić przy wyjeździe z ul. Przemysłowej.

Kas.
Kas.
13 dni temu

Takie gównozjady. Pieniądze brać, ale inwestować w autobusy to już średnio a raczej wcale. Wstyd drogi przewoźniku! Wstyd!

Anna
Anna
12 dni temu

Najważniejsze że rodzinie żyje sie dobrze. Kto by się ludźmi przejmował.

Stasiek
Stasiek
12 dni temu

Cena czyni cuda a gmina zmieniła pks na gorsze badziewie jeszcze. Wojt bierze dole

Vic
Vic
12 dni temu

Ale PKS najlepiej było sprzedać!