Wzmożone kontrole drogowe podczas długiego weekendu

Rozpoczął się „długi weekend”, co oznacza, że na drogach pojawi się dużo więcej samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych oraz użytkowników jednośladów, czyli rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.

 

– Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy – informuje Komenda Główna Policji.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość uczestników ruchu drogowego, a także sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, przede wszystkim dzieci oraz będą reagować na wszystkie nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

– Niechronieni użytkownicy dróg, jak sama nazwa wskazuje, nie są chronieni karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Dlatego ewentualny wypadek z ich udziałem może powodować poważne obrażenia, a nawet doprowadzić do śmierci.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego i o rozwagę na drodze – dodaje policja.

Funkcjonariusze policji przestrzegają motocyklistów.

– Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodają.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments