Wystawa plenerowa w Olszewce – organizatorzy zapraszają mieszkańców na konsultacje

Po sukcesach wystaw plenerowych w Jednorożcu, Lipie i Parciakach, stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” planuje kolejną, tym razem w Olszewce.

 

By ta jednak mogła dość do skutku organizatorzy szukają zdjęć obrazujących przeszłość tej wsi.

– Strażacy, organizacje pozarządowe, spotkania rodzinne, życie religijne, zasłużone postacie, osoby z ciekawym życiorysem, zdjęcia szkolne, proza życia w gospodarstwie – każda fotka może się przydać. Im ich więcej, tym ciekawsza będzie ta wystawa – informuje Maria Weronika Kmoch.

 

Organizatorzy zwracają się do mieszkańców z prośbą o przeszukiwanie rodzinnych albumów i przynoszenie zdjęć z informacją kogo i co przedstawiają oraz kiedy zostały wykonane. Fotografie zostaną zeskanowane i wrócą do właścicieli.

Konsultacje z mieszkańcami będą odbywały się w niedzielę 8 sierpnia.

– Będziemy czekać przed kościołem po mszach św. oraz między nimi. Będziemy mieć ze sobą zdjęcia, które już pozyskaliśmy, ale brak nam informacji do właściwego ich opisu – poprosimy o pomoc w rozpoznaniu osób i wydarzeń, wsparcie w datowaniu zdjęć – mówi nasza rozmówczyni.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniu mogą kontaktować się z organizatorami również  przez messenger (Stowarzyszenie “Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”/Maria Weronika Kmoch), telefonicznie albo mailowo. Pomocą służy też Krzysztof Grabowski, sołtys Olszewki.

– Apelujemy o pomoc także do osób, które już nie mieszkają w Olszewce, a mają w domowych archiwach pamiątki z tej wsi. Niech wieść idzie w świat! Zróbmy tę wystawę razem – zaprasza stowarzyszenie.

 

Materiały pozyskane w czasie prac nad wystawą w Olszewce zasilą również Jednorożeckie Archiwum Społeczne.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments