Wyjątkowy Dzień Spa & Wellness w przasnyskim “Jestem” [FOTO]

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Jestem” w Przasnyszu przygotowało dla swoich podopiecznych wyjątkowy dzień Spa & Wellness.

 

Regeneracja rozpoczęła się od seansu w grocie solnej. Wystrój i wyciszająca atmosfera jaskini pomogły dzieciom się odprężyć i przygotować do kolejnych działań, m. in. barwienia soli czy poszukiwania diamentów. Następne były zabiegi w saunie parowej i jacuzzi.

W strefie piękna, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy przeszli metamorfozę. Czekały na nich zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, które każdemu potrafią poprawić nastrój. Przy tej okazji uczniowie ćwiczyli także umiejętności społeczne i matematyczne, takie jak: umawianie się na wizytę, płacenie za wykonaną usługę czy wcielenie się w rolę fryzjera.

 

Po tych zabiegach dzieci udały się do strefy masażu, gdzie w wyjątkowej atmosferze aromaterapii i przy muzyce relaksacyjnej doświadczyły zabiegów leczniczych wykonywanych przez masażystki.

– Celem całego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości naszych podopiecznych na temat profilaktyki zdrowia i higieny osobistej. W czerwcu przypada Światowy Dzień Wellness, dlatego zachęcamy do organizowania podobnych działań, bo jak można zobaczyć w naszej galerii – relaks i odpoczynek wcale nie oznaczają nudy – podsumowało dzień Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Jestem” w Przasnyszu.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
18 dni temu

wow, super inicjatywa! 🙂 brawo dla organizatorów i wszystkich zaangażowanych! 🙂