Wyjaśniamy fake newsa. Nie było potrącenia na Piłsudskiego w Przasnyszu. Pijany rowerzysta przewrócił się na chodniku.

Wczoraj w internecie pojawiła się informacja dotycząca rzekomego potrącenia rowerzysty na ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu. Okazała się ona jednak nieprawdziwa. Dziś już wiemy, że do zdarzenia nie doszło, a na zdjęciu uwieczniony został pijany rowerzysta wracający do domu.

Z prośbą o wyjaśnienie wczorajszej sytuacji zgłosił się do nas sąsiad mężczyzny, jednocześnie świadek zdarzenia. – Żadnego wypadku nie było, tylko popłochu narobili. Wracał pijany na rowerze i się przewrócił. Ludzie się zatrzymali i zadzwonili pod 112. – relacjonuje nasz Czytelnik. – Po co szukać na siłę sensacji. Później tylko rodzina się denerwuje. – dodaje.

Rzeczywiście, jak udało nam się ustalić, w dniu wczorajszym nie doszło do żadnego potrącenia mężczyzny. Zdarzenia nie potwierdza również oficer prasowy KPP Przasnysz. – Owszem, zgłoszenie było, ale dotyczyło tylko nietrzeźwego rowerzysty, a nie potrącenia. – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Pamiętajmy! Każdy może – i powinien – przeciwdziałać szerzeniu się dezinformacji. Zanim udostępnisz pierwszy lepszy post, zastanów się.


 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Finansus
Finansus
3 lat temu

Jak można wrzucić informację o wypadku, którego nie było?