Wielkie gotowanie na przasnyskim rynku. Potrawy trafiły również do osób samotnych i potrzebujących [FOTO]

Po raz kolejny na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyło się świąteczne gotowania. To wspólna akcja społeczników i instytucji.

 

Od rana na przasnyskim rynku trwało świąteczne gotowanie. Mieszkańcy mogli skosztować m.in. przepysznych kanapek z pastą jajeczną – na świeżo pieczonym chlebku, sałatek oraz świątecznego żurku. Obok, do nabycia były również ozdoby świąteczne przygotowane wcześniej przez uczniów w czasie warsztatów florystycznych.

Kilkaset metrów dalej w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej dzieci z przasnyskich szkół podstawowych przygotowały tradycyjne mazurki. Te, jak również część świątecznych potraw zostały zapakowane i rozniesione przez uczniów i pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do osób samotnych i potrzebujących.

Za organizacją wydarzenia stali: Stowarzyszenie Arena Dobra, seniorki z Rady Seniorów, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Miasto Przasnysz, Federacja ROSA,  2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Brzozowy Zakątek i Fabryka Smaku, Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
17 dni temu

Tego typu atrakcje jest w stanie zapewnić miastu i jego mieszkańcom jedynie obecny Burmistrz. Stwarza przyjazną atmosferę dla takich prospołecznych działań. Dlatego będę na niego głosować. To po prostu dobry czlowiek

Beatrix
Beatrix
17 dni temu
Reply to  Stara

Te atrakcje to zapewnią SAD i federacja ROSA, burmistrz tradycyjnie cudze zasługi przypisuje sobie. Jedyne co zrobił to wyraził zgodę na użyczenie rynku

Hmmmm
Hmmmm
16 dni temu
Reply to  Beatrix

Atmosfera sprzyjająca takim działaniom to bardzo dużo. Żaden SĄD nie mógłby się rozwijać bez aprobaty i współpracy z Burmistrzem.ROSA też nie działa sama, tylko we współpracy z MOPSem. Jej działacze to pracownicy MOPS. Robią to w godzinach swojej opłacanej przez MOPS pracy.

Istny Kleks
Istny Kleks
16 dni temu
Reply to  Hmmmm

Totalne bzdury, w Rosie są zatrudnione dwie panie na pół etatu, które nie mają nic wspólnego z MOPS. Jedynie w zarządzie jest Grzegorz Herubiński, pracownik MOPS.

Hmmmm
Hmmmm
16 dni temu
Reply to  Istny Kleks

Nieprawda. Nie tylko on, nie tylko

Istny Kleks
Istny Kleks
16 dni temu
Reply to  Hmmmm

Przecież ci głupcze sama federacja napisała

Hahaga
Hahaga
16 dni temu
Reply to  Istny Kleks

Głupcze, tu każdy pisze to, co chce i pod jakim chce nickiem

Fedracja ROSA
Fedracja ROSA
16 dni temu
Reply to  Hmmmm

Federacji ROSA nie jest związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Działa zarówno samodzielnie, jak również we współpracy z innymi stowarzyszeniami i instytucjami. Federacja ROSA jest związkiem kilku stowarzyszeń i ani jej członkowie, ani pracownicy, nie są pracownikami MOPS. Zarząd działa na zasadach wolontariatu!

Ddd
Ddd
16 dni temu
Reply to  Stara

Tylko przed wyborami.Za poprzedniego Burmistrza były bogate wigilię,tłusty czwartek i wiele innych podobnych imprez, a obecny to poznosił bo było szkoda,że starzy za dużo zjadali.

Eee
Eee
16 dni temu
Reply to  Ddd

Wigilie miejskie są bez sensu Wyrzucanie pieniędzy podatników.

andrzej
andrzej
16 dni temu
Reply to  Ddd

Przykre jest ,że 79 lat po wojnie i po 35 latach „demokracji ” ludzi jest po prostu nie stać na normalne życie i trzeba organizować tego typu akcje . Być może uciszają one sumienia nasze i rządzących ale nie zmieniają faktów i obnażają ubóstwo społeczeństwa

Edek
Edek
16 dni temu
Reply to  Stara

I nic wiecej nie robi.

mixus
mixus
16 dni temu
Reply to  Stara

Ty rzeczywiście jesteś stara.

Edek
Edek
16 dni temu

Ciekawe jak z rezimem sanitarnym? Czy wszyscy mieli badania i inne potrzebne zezwolrnia z sanepidu?

Brud
Brud
16 dni temu
Reply to  Edek

Z reżimem sanitarnym wszyscy u nas mają kłopoty. Zachwycają się dzieciakami sprzedającymi lemoniadę robioną w chałupach, ciastem gniecionym na brudnych stolach, zupami gotowanymi w mieszkaniach bez kontroli itp., itd

Katarzyna
Katarzyna
16 dni temu

Dziękujemy Panu Bartoszowi Gnojewskiemu za organizacje wielkiego gotowania, tak powinno się wspierać potrzebujących. Niech inni uczą się od Pana wrażliwości na los drugiego człowieka.

Brud
Brud
16 dni temu
Reply to  Katarzyna

Dopóki się nie potrują jedzeniem przygotowanym w takich warunkach

Katarzyna
Katarzyna
14 dni temu

Właśnie przeczytałam na profilu miasta Przasnysz, że Pan Bartosz Gnojewski sam sfinansowal całe gotowanie. Panie burmistrzu trochę wstyd. Zapraszam do głosowania na PIS, my będziemy dokładali się do takich szczytnych inicjatyw.