Wiceburmistrz Łukasz Machałowski przybliżył najmłodszym ich prawa i obowiązki [FOTO]

Uczniowie, którzy poza godzinami lekcyjnymi przebywają w szkolnej świetlicy w przasnyskiej „Trójce”, wzięli udział w spotkaniu z zastępcą burmistrza Przasnysza, Łukaszem Machałowskim, z którym rozmawiali o prawach i obowiązkach dzieci.

 

W związku z 62. rocznicą uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka miasto Przasnysz bierze udział w akcji edukacyjnej, która ma na celu przybliżenie młodszym mieszkańcom swoich praw oraz obowiązków. W jej ramach dzieci uczęszczające na świetlicę w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odwiedził Łukasz Machałowski, wiceburmistrz Przasnysza.

– Podczas wizytacji gościa, uczniowie mieli okazję wysłuchać czytanki, zadawać pytania oraz uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej, gdzie wcielili się w role sędziego, prokuratora, obrońcy i oskarżonego – informuje szkoła.

 

Spotkanie z zastępcą burmistrza było także okazją do przymierzenia togi radcy prawnego i wręczenia uczestnikom spotkania zestawów edukacyjnych, które zostały przygotowane przez Krajową Izbę Radców Prawnych.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments