Weronika Kiersikowska z rekordem Polski w przysiadzie i wicemistrzostwem Polski w trójboju!

W dniach 20-22.04.2018r. w Kielcach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn do lat 16, do lat 20 oraz Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Przasnysz i powiat przasnyski reprezentowała zawodniczka z klubu LKS GROM Przasnysz trenowana przez Cezarego Pykałę, Weronika Kiersikowska. Wśród juniorów do lat 16 w kategorii wagowej do 52 kg Weronika Kiersikowska wywalczyła Wicemistrzostwo Polski, bijąc jednocześnie rekord Polski w przysiadzie do lat 16 z wynikiem 86 kg.

Zawodniczka po dwóch bojach – przysiadzie i wyciskaniu sztangi leżąc – prowadziła w stawce o złoty medal. Martwy ciąg spowodował jednak, że uległa zawodniczce z klubu Wiking Starachowice. Weronika Kiersikowska to nie kto inny jak rodzona siostra Bartłomieja Kiersikowskiego – najbardziej utytułowanego sportowca Przasnysza na przełomie ostatnich dziesięcioleci w Trójboju Siłowym Klasycznym. Weronika jest młodą zawodniczką klubu LKS GROM trenującą od 2 lat, solidnie i nieustannie pracującą na treningach. Start w opisanych Mistrzostwach był jej debiutem. Mistrzostwa te stały na wysokim poziomie. Odbyły się na tzw. Fit Weekendzie, gdzie miało miejsce wiele dyscyplin sportowych (m.in. Kulturystyka i Fitness, ALMMA, Muaythai, Pole Dance i Karate) rangi Mistrzostw Polski. W obecnym roku przed zawodnikami i zawodniczkami klubu LKS GROM czekają kolejne wyzwania – Mistrzostwa Polski do lat 18 i lat 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym we wrześniu, jak również Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w październiku. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiodą tych, którzy im kibicują.

Wielkie gratulacje dla Weroniki i trenera Cezarego Pykały.

Podziękowania dla burmistrza miasta Przasnysz – Waldemara Trochimiuka, dyrektora OSiR – Krzysztofa Szczepańskiego, Pani Jolanty i Pana Pawła Kaczorek, Pana Jana Kocięckiego, Pani Jolanty Święch, Pana Bogdana Jaskulskiego oraz Pana Macieja Witkowskiego.

red.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments